1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kim Kardashian życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Biografia i życiorys Kim Kardashian

Kim Kardashian to amerykańska celebrytka, modelka i bizneswoman urodzona 21 października 1980 roku w Los Angeles.

Rodzina

Kim Kardashian jest córką prawnika Roberta Kardashiana i Kris Houghton Kardashian. Jej rodzice rozwiedli się, a ojciec Kim zmarł w 2003 roku z powodu raka przełyku. Niedługo po rozwodzie Kris Kardashian związała się z Bruce’em Jennerem, lekkoatletą i mistrzem olimpijskim w wieloboju. W 2015 roku matka i ojczym Kim się rozwiedli, a sam Bruce przeszedł operację zmiany płci. W 2015 roku oficjalnie zmienił imię na Caitlyn. Kim ma dwie siostry i jednego brata, dwie przyrodnie siostry, a także trzech przybranych braci i przybraną siostrę. Celebrytka ma korzenie ormiańskie po ojcu oraz holendersko-szkockie po matce.

Popularność

Kim Kardashian stała się znana w 2007 roku dzięki przyjaźni z Paris Hilton. Jednak naprawdę zaistniała w mediach po publikacji nagrania, na którym uprawiała seks z wokalistą, Rayem J. W tym samym roku Kim wraz z matką, ojczymem i siostrami (również przyrodnimi) zaczęła występować w reality show pt. „Z kamerą u Kardashianów”. W 2008 roku wraz ze swoimi siostrami Khloe i Kourtney założyły sieć butików D-A-S-H. W kolejnych latach inwestowała w kolejne biznesy sygnowane swoim nazwiskiem (perfumy, biżuterię, ubrania, kosmetyki). Jest również producentką reality show „The Spin Crowd”.

Kim próbowała swych sił również w aktorstwie – występowała gościnnie w serialach takich jak: „Jak poznałem waszą matkę”, „Dwie spłukane dziewczyny” czy „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”. Zagrała też w pełnometrażowym filmie „Totalny kataklizm”.

Celebrytka często występuje w programach telewizyjnych oraz pojawia się na ściankach największych wydarzeń ze świata show-biznesu.

W 2015 roku magazyn „Time ” umieścił Kim na liście najbardziej wpływowych osób na świecie. Pojawia się też na listach najlepiej zarabiających osób w telewizji.

Życie prywatne

Kim Kardashian jest obecnie żoną amerykańskiego producenta muzycznego i rapera, Kanye Westa. Jest to trzecie małżeństwo celebrytki. Pierwszym mężem Kim był Damon Thomas, z którym rozwiodła się w 2004 roku. W 2010 roku wyszła za koszykarza NBA, Krisa Houghtona. Drugie małżeństwo Kim trwało zaledwie 72 dni. Ze swoim obecnym mężem ma czwórkę dzieci – North, Sainta oraz urodzone przez surogatki Chicago i Psalma.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 3

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu pl.wikipedia.org. Autorką jest Nicole Alexander. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji Creative Commons Attribution 3.0 Unported.