1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kourtney Kardashian życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Biografia i życiorys Kourtney Kardashian

Kourtney Kardashian jest amerykańską celebrytką, modelką i osobowością telewizyjną. Urodziła się 18 kwietnia 1979 roku w Los Angeles.

Relacje rodzinne

Jest najstarszą córką prawnika Roberta Kardashiana i Kris Houghton Kardashian. Rodzice rozwiedli się, a ojciec Kourtney zmarł w 2003 roku z powodu raka przełyku. Kourtney Kardashian ma dwie siostry i jednego brata, dwie przyrodnie siostry oraz trzech przybranych braci i jedną przybraną siostrę. Celebrytka ma korzenie ormiańskie po ojcu, a holendersko-szkockie po matce. Ojczymem Kourtney jest Bruce Jenner, lekkoatleta i mistrz olimpijski w wieloboju. W 2015 roku matka i ojczym Kim rozwiedli się, a sam Bruce przeszedł operację zmiany płci i oficjalnie zmienił imię na Caitlyn.

Kariera

Ukończyła specjalizację „sztuki teatralne” na Uniwersytecie Arizony.  Tak jak jej młodsze siostry Kourtney popularność zyskała dzięki emisji reality show „Z kamerą u Kardashianów” pokazującego losy rodziny celebrytów. Wraz z siostrą występowała również we własnych programach takich jak: „Kourtney i Kim jadą do Mami’ czy „Kourtney i Kim jadą do Nowego Jorku”.

W 2008 roku Kourtney wspólnie ze swoimi siostrami, Kim i Khloé, założyła sieć butików D-A-S-H. W 2011 roku wystąpiła w serialu „One Life to Live”.

Kourtney jest ambasadorką linii do pielęgnacji skóry Perfect Skin. Celebrytka często występuje w programach telewizyjnych oraz pojawia się na ściankach największych wydarzeń ze świata show-biznesu.

Życie prywatne

Długoletnim partnerem Kourtney Kardashian był Scott Disick, z którym celebrytka ma trójkę dzieci – Masona, którego poród był transmitowany w programie „Z kamerą u Kardashianów”, Penelope i Reigna Astona. W 2015 roku para oficjalnie się rozstała.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

51 − 41 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikimedia.org. Autorem zdjęcia jest Glenn Francis. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported.