1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Jacek Sienkiewicz życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Jacka Sienkiewicza

Jacek Sienkiewicz jest polskim wokalistą i muzykiem.

Rodzina

Ojcem Jacka jest znany wokalista, lider zespołu Elektryczne Gitary, Kuba Sienkiewicz, a siostrą - Kasia Sienkiewicz. Jacek ma jeszcze trójkę rodzeństwa, a żadne z nich nie jest związane ze światem show-biznesu.

Kariera

Swoją karierę muzyczną od samego początku tworzy ze swoją siostrą, Kasią. Swoją przygodę z show-biznesem rodzeństwo rozpoczęło od dołączenia do zespołu o nazwie Hollow Quartet, z którym wydali płytę zatytułowaną Chodź ze mną. Grupa próbowała swych sił w muzycznym talent show Must Be The Music. Tylko muzyka. W 2018 roku, już pod nazwą Kwiatu Jabłoni, wydali singiel Dziś późno pójdę spać, który osiągnął olbrzymi sukces - najpierw w serwisie Youtube, gdzie w tym samym roku odnotował dwa miliony wyświetleń  - a następnie na scenie komercyjnej.

W lutym 2019 roku ukazał się ich pierwszy studyjny album Niemożliwe. Utwory Kwiatu Jabłoni zaczęły podbijać listy przebojów, a debiutancka płyta znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedawanych krążków w Polsce. Niedługo potem zagrali koncert na małej scenie na Pol’and’Rock Festival, a ich zapis tego wydarzenia został nagrany i ukazał się na płycie Live Pol’and’Rock Festival 2019. W 2020 Kwiat Jabłoni został zwycięzcą plebiscytu Złotego Bączka, dzięki czemu wzięli udział w internetowej edycji Pol’and’Rock Festival. Popularność zespołu z dnia na dzień rosła, a głos Kasi stawał się coraz bardziej doceniany w środowisku muzycznym. Jest ona wiodącą wokalistką w zespole, a dodatkowo gra na instrumentach klawiszowych. 

W 2020 roku zespół wydał singel Mogło być nic, który w trakcie jednego tygodnia zdobył ponad milion wyświetleń na YouTubie. Promował on drugi album studyjny grupy o tym samym tytule.

Podczas swojej na razie krótkiej, ale pełnej sukcesów kariery, Kwiat Jabłoni współpracował już z takimi muzykami jak: Ralph Kamiński, Organek czy Vito Bambino.

Życie prywatne

Niewiele wiadomo o życiu osobistym męskiej części duetu Kwiat Jabłoni. Jacek nie wypowiada się na jego temat i chce, żeby informacje na jego temat dotyczyły pracy zawodowej i projektów z nią związanych.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 88 = 98

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła