1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Antek Smykiewicz życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Antka Smykiewicza

Antek Smykiewicz jest polskim piosenkarzem. Urodził się 12 lipca 1987 roku w Warszawie.

Kariera

Pierwszym zespołem Smykiewicza były Ściana Wschodnia, którego wokalistą został w 2010 roku. Przed rozpoczęciem profesjonalnej kariery Antek próbował swoich sił w dwóch najbardziej znanych programach muzycznych: w 2011 roku wziął udział w The Voice of Poland, a trzy lata później w Must Be the Music. Tylko muzyka. Popularność zdobył już po udziale w tym pierwszym show, w którym ostatecznie zajął drugie miejsce. Dzięki temu w 2014 roku podpisał umowę z wytwórnią Universal Music Polska, a niecały rok później ukazał się debiutancki singiel zatytułowany Pomimo burz. W 2016 roku, razem z Sarsą i Przemysławem Pukiem wydał utwór Limit szans. W tym samym roku na rynek weszła pierwsza płyta Smykiewicza nosząca tytuł Nasz film, która bardzo szybko pokryła się złotem. Zdobyła też nagrodę „Najlepszego radiowego debiutu roku” przyznawaną przez Eska Music Awards. Artysta często współpracuje z innymi muzykami. W 2014 roku wystąpił gościnnie w utworze Raj będzie nasz Tomasza Luberta. Śpiewał też na płycie #1 Moniki Lewczuk w utworze Biegnę. W 2019 roku artysta wypuścił swój 8. singiel zatytułowany Neony.

Inne działalności

W 2018 uczestniczył w ósmej edycji programu rozrywkowego Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, gdzie tańczył z Agnieszką Kaczorowską. Para odpadła w drugim odcinku tanecznego show. Rok później dołączył do obsady kolejnej muzycznej produkcji telewizyjnej -Twoja twarz brzmi znajomo.

Życie prywatne

Antek należy do grona gwiazd, które rzadko mówią o życiu prywatnym. Wiadomo, że serce wokalisty jest już zajęte. W 2018 roku ożenił się z Justyną Kapciak.

Smykiewicz ma aż dziewięcioro rodzeństwa. Wychował się pod jednym dachem z pięcioma siostrami oraz czterema braćmi.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 55 = 58

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki