1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Monika Lewczuk życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Moniki Lewczuk

Monika Lewczuk jest polską wokalistką. Urodziła się 10 czerwca 1988 roku w Łomży.

Wykształcenie

Ukończyła również szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Rozpoczęła studia na Politechnice Warszawskiej na kierunku administracja.

Kariera miss

Swoją karierę rozpoczynała w modelingu. W 2009 roku została Miss Mazowsza, dzięki czemu zakwalifikowała się do etapu ogólnokrajowego, gdzie w finale Miss Polski 2009 otrzymała tytuł I wicemiss. W tym samym roku zdobyła również tytuł I wicemiss podczas międzynarodowych wyborów Miss Globe International w Albanii, a już dwa lata później reprezentowała Polskę w międzynarodowym konkursie piękności Miss Supranational 2011, którego została zwyciężczynią. Przez jakiś czas pracowała jako modelka w Mediolanie.

Kariera muzyczna

Dziewczyna wychowała się w bardzo muzycznej rodzinie – babcia była miłośniczką oper, których namiętnie słuchała w domowym zaciszu – to właśnie po niej Monika odziedziczyła miłość do muzyki klasycznej. Mama wokalistki grała natomiast na fortepianie, a to spowodowało, że dziewczynka zakochała się w brzmieniu tego instrumentu i uczęszczając do szkoły muzycznej to właśnie klasę o takim profilu wybrała. Już jako nastolatka zaczęła komponować melodie i pisać do nich własne teksty. W 2013 roku rozpoczęła swoją działalność w internecie, publikując swoje autorskie utwory. Wśród nich znalazła się piosenka zatytułowana Loud & Dirty, do której został nagrany teledysk. Rok późńiej Lewczuk wzięła udział w 5. edycji programu The Voice of Poland, w którym podczas castingów wybrała drużynę Marka Piekarczyka. Chociaż jej udział w programie zakończył się dosyć szybko, bo już na etapie bitew między uczestnikami, to dzięki niemu udało się jej podpisać kontrakt z wytwórnią Universal Music Polska. W lipcu 2015 wydała swój debiutancki singel zatytułowany #Tam tam, który napisała i skomponowała we współpracy z Sarsą oraz Rafałem Malickim. Piosenka szybko znalazła się na 33. miejscu na liście AirPlay, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych, i uzyskała status złotej płyty. Już kilka miesięcy później pojawił się jej drugi oficjalny singiel Zabiorę cię stąd, który znalazł się już wyżej na liście AirPlay, bo na 11. miejscu. W czerwcu 2016 roku do sprzedaży trafił jej debiutancki album studyjny zatytułowany #1 oraz trzeci singiel, Ty i Ja. Na fali sukcesu swojej pierwszej płyty dziewczyna zaczęła tworzyć kolejne projekty muzyczne. Jednym z nich był duet z Alvaro Solerem, z którym stworzyła utwór Libre. Była to najczęściej grana piosenka w rozgłośniach radiowych w 2016 roku, a teledysk do niej opublikowany w serwisie YouTube odnotował prawie 50 mln wyświetleń. Monika stworzyła również w duecie z Antkiem Smykiewiczem piosenkę zatytułowaną Biegnę. W marcu 2019 roku premierę miały single zatytułowane Z Tobą lub bez Ciebie oraz Na pół, które są zapowiedzią drugiej płyty wokalistki.

Życie prywatne

Niewiele wiadomo na temat życia prywatnego Moniki. Treści jakie publikuje na swoim Instagramie dotyczą głównie jej pracy zawodowej i jej kulisów.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + 2 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki.