1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kamil Bednarek życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Kamila Bednarka

Kamil Bednarek jest polskim piosenkarzem. Urodził się 10 maja 1991 roku w Brzegu.

Kariera

Muzyką interesował się już od najmłodszych lat, ucząc się gry na saksofonie i pianinie. Profesjonalną muzykę zaczął wykonywać w 2008 roku po założeniu zespołu Star Guard Muffin, z którym wydał minialbum zatytułowany Ziemia Obiecana. Dwa lata później Bednarek zgłosił się do udziału w programie Mam talent!, gdzie doszedł do finału i zajął ostatecznie drugie miejsce w talent show. Udział w programie stał się dla młodego wokalisty przepustką do kariery. Jeszcze w tym samym roku wydał wraz ze swoim zespołem grupą debiutancki album studyjny zatytułowany Szanuj. Płyta okazała się wielkim sukcesem i znalazła się na szczycie listy sprzedaży płyt OLiS, pokrywając się złotem.

W 2012 roku zespół zawiesił swoją działalność, a Bednarek kontynuował swoją karierę z założonym przez siebie zespołem o nazwie Bednarek. Jeszcze w tym samym roku ukazał się ich debiutancki album pod tytułem Jestem..., który promowały single Cisza i Chodź ucieknijmy... Utwory te przez długi czas znajdowały się na szczytach list przebojów w Polsce. W 2015 roku grupa wydała kolejną płytę, Oddycham, która zyskała status platynowej. Dwa lata później ukazało się kolejne wydawnictwo Bednarka - Talizman - które pokryło się złotem. Bednarek w tym samym roku zdobył cztery nominacje do Eska Music Awards, ostatecznie zgarniając nagrodę w kategorii „Artysta roku”.

Na 2021 rok planowany jest kolejny krążek znanego wokalisty, który będzie nosić tytuł Bednarek inaczej.

Inne działalności

W 2012 roku został trenerem wokalnym w programie telewizyjnym Bitwa na głosy, w którym doprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. W 2019 był jednym z trenerów i jurorów w 10. edycji programu The Voice of Poland

Dwa lata później postanowił spróbować swoich sił jako prezenter - podróżnik i pod skrzydłami stacji ESKA TV poprowadził dwuodcinkowy cykl zatytułowany Dubaj według Bednarka.

Życie prywatne

Bednarek jest jednym z tych celebrytów, którzy bardzo rzadko wypowiadają się na temat swojego życia prywatnego. Nie wiadomo więc, czy wokalista obecnie się z kimś spotyka ani kim były poprzednie wybranki. Piosenkarz skupia się na swojej karierze zawodowej i to właśnie z nią chce być kojarzony.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

67 + = 73

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Silar