1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Sarsa życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Sarsy

Sarsa, a właściwie Marta Markiewicz, jest polską piosenkarką. Urodziła się 13 czerwca 1989 roku w Słupsku.

Wykształcenie

Jest magistrem sztuki. Ukończyła studia w Akademii Pomorskiej w Słupsku na kierunku edukacja artystyczna.

Kariera muzyczna

Przygodę z muzyką rozpoczynała od występów w zespołach Fluktua oraz Sarsa Parilla. Po raz pierwszy ze światem show-biznesu zetknęła się w 2011 roku, biorąc udział w drugiej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka, a dwa lata później w innym talent show - X Factor. W żadnym z nich nie odniosła jednak sukcesu. Przełomem w karierze początkującej piosenkarki okazał się jednak udział w programie The Voice of Poland, w którym zakwalifikowała się do półfinałów. Niestety problemy zdrowotne zmusiły Sarsę do rezygnacji z dalszego udziału w programie. Dzięki temu została jednak dostrzeżona na rynku muzycznym i już w 2014 roku pojawiła się gościnnie w utworze W serca bicie zespołu The Ostprausters oraz w piosence Ktoś między nami Krzysztofa Kiljańskiego. Już rok później na rynek trafił jej debiutancki singiel zatytułowany Naucz mnie, który okazał się przebojem, trafiając do największych polskich rozgłośni radiowych. Kilka miesięcy później na listy przebojów trafił kolejny singiel Sarsy – Indiana. Debiutancki album artystki zatytułowany Zapomnij mi ukazał się jeszcze w tym samym roku i bardzo szybko pokrył się platyną. Nie spoczywając na laurach, Sarsa bardzo szybko zaczęła pracować nad kolejną płytą, którą w 2017 roku promowały utwory Bronię się oraz Motyle i ćmy. W maju tego samego roku w ręce fanów trafiła płyta Pióropusze. Trzecia płyta artystki ukazała się w 2019 roku, a zapowiadały go takie hity jak Carmen, Tęskno mi i Zakryj. Sarsa oprócz talentu wokalnego posiada także umiejętność pisania tekstów, które wykorzystuje w swoich autorskich piosenkach oraz których użycza innym artystom. Współtworzyła, między innymi, utwór Biegnę dla Moniki Lewczuk i Antka Smykiewicza, oraz napisała słowa do piosenki Od połowy dla Ukeje.

Życie prywatne

Sarsa niechętnie dzieli się szczegółami swojego życia prywatnego, dlatego o jej związkach niewiele wiadomo. Dziewczyna w mediach woli skupiać się na kwestiach zawodowych aniżeli osobistych. Wiadomo jednak, że w 2015 roku spotykała się z piosenkarzem Adim Kowalskim. W 2019 roku artystkę widziano w towarzystwie Pawła Smakulskiego z zespołu Golden Life. Nie wiadomo jednak, czy związek ten przetrwał próbę czasu i czy zakochani nadal są razem.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

14 − 13 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Bieniecki Piotr.