1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kasia Cerekwicka życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Kasi Cerewkickiej

Kasia Cerekwicka jest polską piosenkarką. Urodziła się 17 marca 1980 roku w Koszalinie.

Wykształcenie

Jest absolwentką polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła też studia na kierunku psychotraumatologia.

Kariera

Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1997 roku, biorąc udział w programie Szansa na sukces z udziałem Ewy Bem. Później wygrała galę finałową sezonu, dzięki czemu wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej 1997 w Opolu. W 1999 roku podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy, a niecały rok później ukazał się debiutancki album artystki zatytułowany Mozaika, który mimo wielkich nadziei nie odniósł większych sukcesów na rynku muzycznym. Przełomowy dla piosenkarki okazał się rok 2006, kiedy to wystartowała w krajowych eliminacjach do 51. Konkursu Piosenki Eurowizji z nową piosenką Na kolana. Eliminacji nie wygrała, przegrywając ostatecznie z zespołem Ich Troje, ale autorska piosenka zyskała popularność i pozytywne opinie słuchaczy i fanów. Niedługo potem ukazała się płyta Feniks, na której znalazły się kolejne przeboje, takie jak: Ostatnia szansa i Potrafię kochać. W 2007 roku Cerekwicka wydała kolejny album zatytułowany Pokój 203, który promował singiel S.O.S.. W maju 2010 roku ukazała się jej kolejna płyta nosząca tytuł Fe-male. Po tym wydarzeniu artystka postanowiła sobie zrobić przerwę w karierze muzycznej. Do show biznesu powróciła 5 lat później wraz z premierą najnowszego dzieła zatytułowanego Między słowami. W listopadzie 2016 wydała album z kolędami zatytułowany Kolędy. Ostatnie wydawnictwo Cerekwickiej pochodzi z 2020 roku i nosi tytuł Pod skórą. Płytę promował singiel W pogoni za szczęściem.

Inne działalności

W 2007 roku wokalistka wzięła udział w piątej edycji Tańca z gwiazdami, tańcząc w parze z Żorą Koroliowem i zajmując ostatecznie czwarte miejsce. W 2010 roku uczestniczyła w programie Just the Two of Us. Tylko nas dwoje, gdzie w parze z dziennikarzem Radosławem Brzóską zajęła czwarte miejsce. Pięć lat później można ją było oglądać w programie muzycznym Twoja twarz brzmi znajomo, gdzie zajęła 6. miejsce.

Życie prywatne

Cerekwicka należy do grona celebrytów, którzy niechętnie dzielą się swoim życiem prywatnym z mediami i fanami. Wiadomo jednak, że serce piosenkarki jest zajęte, chociaż nigdy oficjalnie nie przedstawiła w mediach swojego partnera. Kilkakrotnie wspominała o nim jednak w wywiadach, a w 2018 roku Kasia poinformowała w mediach społecznościowych, że przyjęła oświadczyny swojego ukochanego.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

46 − = 43

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Dorota Nita-Garbiec