1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Vance Joy życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Vance'a Joya

Vance Joy, a właściwie James Keogh, jest australijskim piosenkarzem. Urodził się 1 grudnia 1987 roku w Melbourne.

Kariera

Muzyk zadebiutował w 2013 roku wydaniem singla From Afar. Swoją obecność na międzynarodowym rynku muzycznym objawił jednak dopiero w roku 2014, kiedy to wydał singiel Raptide. Piosenka natychmiast stała się hitem, który można było usłyszeć w każdej stacji radiowej na całym świecie. Piosenka pojawiała się też w reklamach telewizyjnych i produkcjach serialowych. Doczekała się mnóstwa przeróbek, a scoverowała ją sama Taylor Swift. Gwiazda zachwycona młodym australijskim artystą postanowiła wesprzeć jego karierę i zaprosiła go do supportowania jej wielkiej trasy koncertowej. W tym samym roku ukazał się debiutancki album muzyka zatytułowany Dream Your Life Away. Krążek zawierał takie utwory jak: From Afar, Mess Is Mine, First Time i Wasted Time i utrzymana była w gatunku indie rockowym i folkowym. Po sukcesie albumu muzyk wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych.

Druga płyta artysty, Nation Of Two, ukazała się w 2018 roku i szybko udało jej się powtórzyć sukces debiutu. Okazało się, że dłuższa przerwa między poszczególnymi płytami opłaciła się. Mając już rzesze fanów na całym świecie Vance Joy mógł działać z większą swobodą i zamieścić na nowym krążku piosenki nagrane w stylu, w którym czuł się najlepiej. Nation of Two to album, na którym mieszają się ze sobą dźwięki indie, folku i popu.

Pseudonim

Vance Joy to jeden z bohaterów noweli zatytułowanej Bliss autorstwa Petera Careya. Postać, mimo że epizodyczna, zrobiła tak duże wrażenie na Jamesie Keoghu, że postanowił wykorzystać jej nazwisko jako własny pseudonim artystyczny.

Życie prywatne

W sieci nie znajdziemy wielu informacji o tym artyście. Jeśli już pojawiają się jakieś newsy odnośnie Vance'a, dotyczą one wyłącznie jego życia zawodowego i aktualnych koncertów. Nie wiadomo więc, czy przystojny Australijczyk z gitarą jest z kimś związany i czy piosenki o miłości, które pisze są dedykowane ukochanej osobie.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Ralph Arvesen