codziennie nowe aktualizacje
Krzysztof Ibisz życiorys
Spis treści
Życiorys i biografia Krzysztofa Ibisza
Krzysztof Ibisz jest polskim aktorem, prezenterem telewizyjnym i osobowością medialną. Urodził się 25 lutego 1965 roku w Warszawie.
Wykształcenie
W 1988 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Telewizyjnej, Teatralnej i Filmowej w Łodzi. Jest także absolwentem studiów podyplomowych w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, które ukończył w 1998 roku.
Kariera aktorska
Zanim Ibisz zaczął spełniać się w telewizji, jego marzeniem było, aby zostać aktorem. Dzięki charyzmatycznemu głosowi swoją karierę aktorską rozpoczął od ról dubbingowych. W latach 1979–1984 użyczył swojego głosu do seriali Scooby Doo i Scrappy Doo, a także Ulisses 31. Na scenie zadebiutował w warszawskim Teatrze Ochoty rolą Ryjka w sztuce Sen nocy letniej. W latach 1988–1993 był aktorem Teatru Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie. W 1985 roku zadebiutował na małym ekranie w miniserialu Żuraw i czapla, a rok później pojawił się w obsadzie filmu obyczajowego ESD. Następnie wystąpił w takich produkcjach jak: Desperacja, Gdańsk 39, Lawa, czy Sztuka kochania. Zaczął grywać epizodyczne role w najpopularniejszych polskich serialach takich jak: Świat według Kiepskich, M jak Miłość, Pierwsza miłość, Pensjonat pod Różą czy Hotel 52. Po kilkuletniej przerwie od grania w filmach powrócił na duży ekran w produkcji Dzieci i ryby. Od 2010 roku zagrał, między innymi, w Fenomenie, Wojnie żeńsko-męskiej, SkarLansie oraz Wkręconych 2. Będąc już znaną i rozpoznawalną osobowością w świecie show-biznesu, kilkakrotnie dostał propozycję zagrania samego siebie. W tej roli pojawił się w: Job, czyli ostatnia szara komórka, Sobowtórze oraz serialu paradokumentalnym Pamiętniki z wakacji. Pojawiał się także na deskach teatralnych. W 2010 roku wystąpił w sztuce I tak Cię kocham w Teatrze Kamienica. W 2016 roku zaczął grać w Teatrze Palladium, występując w przedstawieniu Randka w ciemno, na dwie pary.
Kariera telewizyjna
Pracę w telewizji rozpoczął w 1993 roku w Telewizji Polskiej. Początkowo prowadził programy dla młodzieży: 5-10-15 i Klub Yuppies. W kolejnych latach, gdy jego kariera zaczęła nabierać rozpędu, został prowadzącym programu rozrywkowego Czar Par oraz proawdził imprezy transmitowane na antenie TVP, takie jak: XXXI Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu w czerwcu 1994, wybory Miss Polonia, Rozmowy Jedynki oraz Studio Jedynki. W 1997 roku przeszedł do stacji TVN, w której był jedną z największych gwiazd. Prowadził tam takie programy jak: Ibisekcja, Zostań Gwiazdą i Gorączka złota. W 2000 roku Ibisz przeszedł do Polsatu, gdzie pracuje do dziś. W ciągu 20 lat pracy w Polsacie prowadził dziesiątki programów. Do najbardziej znanych należą: Bar, Awantura o kasę, Dwa światy, Jak oni śpiewają?, Gra w ciemno czy Rosyjska ruletka. W 2014 roku został współprowadzącym dwóch programów: Nowy dzień w Polsat News oraz Taniec z Gwiazdami, który okazał się jednym z najpopularniejszych programów rozrywkowych stacji.
Pozostałe działalności
Krzysztof Ibisz jest człowiekiem wielu talentów. Często przyjmuje propozycje prowadzenia różnego rodzaju prywatnych wydarzeń i eventów. Jest także autorem książek. W 2010 roku ukazał się jego poradnik Jak dobrze wyglądać po 40-tce. Wystąpił w kilku kampaniach reklamowych – reklamował, między innymi, szampon do włosów Head&Shoulders czy sieć sklepów Lidl.
Życie prywatne
W 1998 roku ożenił się z Anną Zejdler. Ich ślub był transmitowany na antenie TVN. Rok później urodził się ich syn, Maksymilian. Małżeństwo nie przetrwało jednak próby czasu i rozpadło się w 2004 roku. W 2005 roku Ibisz związał się z aktorką Anną Nowak i jeszcze w tym samym roku para wzięła ślub. Byli małżeństwem do 2009 roku i mają wspólnie syna, Vincenta.
Podobne biografie i życiorysy
Źródła
Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki.
Komentarze