1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kamerzysta życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Kamerzysty

Kamerzysta, a właściwie Łukasz Wawrzyniak, jest polskim youtuberem i patoinfluencerem.

Popularność

Kamerzysta jest jednym z naczelnych patoyoutuberów w Polsce. Mężczyzna zasłynął w sieci dzięki tworzeniu kontrowersyjnych filmików i konfliktom z innymi youtuberami. Treści, jakie publikuje w sieci często przekraczają granice patologii. Łukasz zasłynął z materiałów, w których dorzucał włosy do jedzenia w restauracji, wyśmiewał osoby będące nosicielami wirusa HIV czy w ramach żartu pozorował samobójstwo. Nieraz już udowodnił, że dla zwiększenia zasięgów gotów jest przekraczać wszelkie granice moralności i dobrego smaku.

Przestępstwo

O youtuberze zrobiło się głośno w 2021 roku po opublikowaniu w sieci jego najnowszego filmu. Materiał, zatytułowany Jak daleko posunie się za pieniądze przedstawiał młodego mężczyznę, który za kilkaset złotych wykonuje upokarzające zadania: próbuje rozbić sobie cegłę na głowie, tarza się w błocie, skacze z balkonu do kontenera na śmieci czy je kocie odchody. Niedługo potem okazało się, że bohater filmu jest osobą niepełnosprawną intelektualnie. Maltretowany chłopak był wychowankiem domu dziecka, a jeszcze wcześniej wychowywał się w domu, gdzie był zaniedbywany i bity. Na wideo zareagowała kobieta, która rozpoznała poniżanego w filmie chłopaka. Dzięki niej zaczęto zgłaszać film do administratorów serwisu YouTube, który po wielu skargach oficjalnie zdjął materiał z serwisu, ponieważ naruszał jego regulamin.

Sprawa oburzyła internautów i ostatecznie zainteresowały się nią odpowiednie służby. Prokuratura postawiła youtuberom odpowiedzialnym za szokujący filmik zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną z uwagi na stan psychiczny. Kamerzysta trafił do aresztu, a wobec jego kolegów, którzy uczestniczyli w procederze, zastosowano dozór policyjny. Popularny patoyoutuber może spędzić za kratami nawet 8 lat.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 5 = 12

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła