1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Sebastian Karpiel Bułecka życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Sebastiana Karpiel Bułecki

Sebastian Karpiel Bułecka jest polskim piosenkarzem i skrzypkiem. Urodził się 14 maja 1976 roku w Krakowie.

Wykształcenie

Sebastian z wykształcenia jest architektem – ukończył studia na Wydziale Architektury na Politechnice Krakowskiej.

Kariera muzyczna

Muzyk zadebiutował w 2002 roku, występując razem z Justyną Steczkowską podczas nagrywania jej płyty pt. Alkimja, w której grał na skrzypach.W 2005 roku założył zespół folkowy Zakopower. Debiutanckim albumem zespołu był Music Hal, który ukazał się w 2005 roku i bardzo szybko zyskał status złotej płyty. Utwory na płycie były połączeniem tradycyjnych góralskich melodii i nowoczesnej klubowej muzyki. Drugi album zespołu, Na siedem, miał premierę w 2007 roku i również został dobrze odebrany i osiągnął sukces. W 2011 roku ukazała się płyta Boso, która osiągnęła największy sukces spośród dotychczasowych albumów. Singiel promujący płytę o tym samym tytule przez długi czas utrzymywał się na pierwszych miejscach list przebojów największych polskich stacji radiowych. Płyta pokryła się potrójną platyną. Kolejne płyty zespołu to: Kolędowo, Drugie pół i Zakopower & Atom String Quartet. Sebastian wraz ze swoim zespołem zdobył wiele najważniejszych nagród przemysłu fonograficznego, między innymi trzy Fryderyki w kategoriach: Grupa roku, Album roku folk/muzyka świata oraz Piosenka roku (za utwór Boso).

Życie prywatne

W latach 2005−2009 był związany z wokalistką Kayah. W 2013 roku media donosiły, że spotyka się z Alicją Bachledą-Curuś. Od 2014 roku jego życiową partnerką jest modelka i Miss Polonia 2012 Paulina Krupińska, którą poślubił w 2018 roku. Para ma wspólnie dwoje dzieci: córkę Antoninę Hannę i syna Jędrzeja.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Rafal Nowakowski.