1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Paulina Krupińska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Pauliny Krupińskiej

Paulina Krupińska, a obecnie Paulina Krupińska-Karpiel, jest polską modelką i prezenterką telewizyjną, a także Miss Polonia 2012. Urodziła się 22 czerwca 1987 roku w Piastowie.

Wykształcenie

Paulina ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, z wykształcenia jest pedagogiem.

Kariera

Już w wieku 9 lat Paulina pracowała jako modelka. Od tamtego czasu brała udział w sesjach zdjęciowych i chodziła po wybiegach. W 2004 roku wygrała konkurs Foto Models Poland. Jednak jej kariera nabrała rozpędu dopiero w 2012 roku, gdy wygrała wybory Miss Polonia, a tytuł ten dał jej okazję do reprezentowania Polski w wyborach Miss Universe w 2013 roku, gdzie zdobyła tytuł Miss Photogenic. To był przełomowy moment w życiu modelki. Wtedy zaczęły pojawiać się propozycje udziału w różnych kampaniach reklamowych. Krupińska promowała produkty wielu znanych firm i marek, takich jak AVON, Itaka, PKO BP czy Rossmann.

W 2013 roku została współprowadzącą program Pytanie na śniadanie. Jednak po roku pracy dla TVP Krupińska postanowiła przenieść się do TVN Style, gdzie dostała szansę prowadzenia własnego programu Klinika urody. Pomaga i doradza kobietom w sprawach mody i kosmetyków, a także sama sprawdza i testuje na własnej skórze domowe sposoby pielęgnacyjne. Prowadziła też programy: Sekrety Inków oraz Wychować i nie zwariować, została również trenerką w 3. sezonie programu Mali Giganci. W 2019 roku wzięła udział w programie Dance, Dance, Dance.

Paulina Krupińska jest bardzo aktywną użytkowniczką Instagrama, na którym dzieli się z fanami momentami ze swojego życia, sesjami zdjęciowymi i stylizacjami.

Życie prywatne

Jest żoną muzyka i lidera zespołu Zakopower, Sebastiana Karpiel-Bułecki. W 2015 roku modelka urodziła córkę Antoninę, a dwa lata później syna Jędrzeja. Małżeństwo chroni swoją prywatność i rzadko wypowiada się na tematy związane z życiem osobistym.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

54 − = 45

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikimedia.org. Autorem zdjęcia jest SEPHORA Polska. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC 3.0.