1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Rinke Rooyens życiorys

Spis treści

  1. Kariera
  2. Życie prywatne

Życiorys i biografia Rinke Rooyensa

Rinke Rooyens jest holenderskim producentem telewizyjnym. Urodził się 10 marca 1969 roku w Rotterdamie.

Kariera

Rinke urodził się w rodzinie z artystycznymi tradycjami. Nic więc dziwnego, że już jako dziecko postanowił, że on również chce iść tą drogą. Gdy miał trzynaście lat, pojawił się w spektaklu pokazywanym podczas otwarcia olimpiady w Los Angeles. Gdy miał trzynaście lat, pojawił się w spektaklu pokazywanym podczas otwarcia olimpiady w Los Angeles. Następnie otrzymał angaż w przedstawieniu teatralnym w reżyserii Roberta Wilsona w Paryżu. Choć pierwsze kroki w świecie show biznesu stawiał jako aktor, to późniejsza ścieżka kariery zaprowadziła go za kulisy tej branży filmowej i telewizyjnej. W wieku 16 lat przeprowadził się do Niemiec, gdzie pracował w lokalnej telewizji jako asystent kierownika produkcji i montażysty. Następnie otrzymał pracę w przedsiębiorstwie Endemol, które jest liderem w dziedzinie produkcji telewizyjnych.

W 1998 roku przeprowadził się do Warszawy, gdzie zaczął pracę jako reżyser – konsultant podczas produkcji programu rozrywkowego To było grane. Był również producentem oraz głównym pomysłodawcą programu Kto was tak urządził? w stacji TVN. W 2003 roku Rinke założył własną firmę Rochstar, która do tej pory działa prężnie i stale wydaje kolejne tytuły zdobywające popularność w naszym kraju. Najbardziej znane z nich to: Szymon Majewski Show, Sekrety rodzinne, Gwiazdy tańczą na lodzie czy Jak oni śpiewają.

W 2015 roku sam postanowił stanąć przed kamerą i wystąpić w produkowanych przez siebie programach. Prowadzone przez niego programy Rinke za kratami i Rinke na krawędzi poruszają trudne i ważne tematy społeczne i pokazują widzom, jak wygląda świat z innej perspektywy.

Rooyens cieszy się sympatią widzów i realizuje się społecznie. Stworzył akcję charytatywną, której celem była zbiórka pieniędzy dla Centrum Zdrowia Dziecka. Za tę inicjatywę w 2007 roku został uhonorowany Medalem „Przyjaciela Centrum Zdrowia Dziecka”.

Życie prywatne

W 1998 roku ożenił się z piosenkarką Kayah, którą poznał na planie programu To było grane. Para ma wspólnie syna, Rocha. W 2002 roku doszło do rozstania, a w 2010 roku do ostatecznego rozwodu Kayah i Rooyensa. Jeszcze w tym samym roku zaczęło się kolejne małżeństwo producenta, a jego wybranką została kostiumolog Malwina Wędzikowska. Związek ten nie przetrwał jednak próby czasu i para rozwiodła się w 2015 roku. Następnie krótko spotykał się z aktorką Katarzyną Wołejnio. W 2020 roku Rinke po raz trzeci stanął na ślubnym kobiercu, a jego małżonką została projektantka mody, Joanna Przetakiewicz. Para bardzo chętnie dzieli się szczegółami swojego wspólnego życia z mediami i fanami. Często pojawiają się na wspólnych okładkach, zdjęciach, wydarzeniach i ściankach. Na swoich kontach na Instagramie publikują zdjęcia z podróży i dzielonych wspólnie chwil.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

31 − 26 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Piotr Drabik