1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Joanna Przetakiewicz życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Joanna Przetakiewicz jest polską projektantką mody, założycielką i dyrektor domu mody La Mania. Urodziła się 11 grudnia 1967 roku w Warszawie.

Wykształcenie i początki działalności

Z wykształcenia Joanna jest radcą prawnym. Podczas studiów w 1992 roku założyła jedną z pierwszych sieci klinik dentystycznych w Polsce, która działa do dziś.

Dom mody La Mania

W 2010 roku przy pomocy słynnego projektanta mody, Karla Lagerfelda założyła dom mody La Mania, którego jest dyrektor i dyrektor kreatywną. Marka odzieżowa do dziś odnosi wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej oraz w naszym kraju. Kolekcje ubrań sygnowane marką Joanny Przetakiewicz dostępne są wyłącznie w prestiżowych butikach. Kreacje La Manii noszą największe polskie gwiazdy, a czasem także zagraniczne. Suknię jej projektu można było podziwiać między innymi na festiwalu w Cannes, gdzie założyła ją modelka Karolina Kurkova. W 2019 roku Joanna założyła firmę La Mania Home.

Dzięki swojej żyłce do interesów Przetakiewicz dorobiła się sporej fortuny.

Inne przedsięwzięcia

Joanna jest też osobowością telewizyjną. W 2014 roku była jurorką polskiej edycji programu Project Runway oraz uczestniczką programu Ameryka Express w 2017 roku, w którym w parze z Łukaszem Jakóbiakiem zajęła czwarte miejsce. W tym samym roku jej rozbierane zdjęcia ukazały się na łamach czasopisma „Playboy”. Gwiazda swoje honorarium za udział w tej sesji zdjęciowej przekazała na wsparcie fundacji charytatywnej. Dzieje się tak podobno ze wszystkimi wynagrodzeniami, jakie projektantka otrzymuje za udział w programach telewizyjnych. W 2018 roku Joanna zainicjowała ogólnopolską akcję Era Nowych Kobiet. Celem projektu jest tworzenie społeczności kobiet, które wzajemnie się wspierają, dzielą doświadczeniami, uczą się wzmacniać poczucie własnej wartości dzięki wymianie doświadczeń i dobrej energii.

Związki i życie prywatne

Projektantka jeszcze podczas studiów wyszła za mąż, jednak małżeństwo rozpadło się się po 14 latach. Z pierwszym mężem Joanna ma trzech synów – Filipa, Aleksa i Jakuba. Aleks jako jedyny za trójki rodzeństwa zainteresował się branżą modową – w 2014 roku został mianowany prezesem La Manii. Joanna Przetakiewicz była wieloletnią życiową partnerką Jana Kulczyka, przedsiębiorcy, który zmarł w 2015 roku. Para zawarła formalny związek partnerski w Szwajcarii, jednak w 2013 roku rozstała się. Po śmierci Kulczyka Joanna przyznała, że był jej najlepszym przyjacielem i najlepszą osobą, jaką znała.

Obecnie życiowym partnerem Joanny jest znany producent programów telewizyjnych, Rinke Rooyens. Pierwszy raz pokazali się razem publicznie w 2018 roku na imprezie magazynu „Vogue”. Para jest uznawana za jeden z najbardziej wpływowych związków polskiego show biznesu. Zakochani chętnie publikują swoje wspólne zdjęcia na portalach społecznościowych i dzielą się z fanami swoim szczęściem.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

51 + = 54

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Magazyn VIVA!