1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Rafał Pacześ życiorys

Życiorys i biografia Rafała Paczesia

Rafał Pacześ jest polskim twórcą stand-upu i celebrytą. Urodził się 18 czerwca 1990 roku w Łodzi.

Wykształcenie

W 2015 ukończył Politechnikę Łódzką na kierunku Zarządzanie Małymi i Średnimi Przedsiębiorstwami.

Kariera i popularność

Na scenie zadebiutował w 2012 roku, występując na łódzkim festiwalu Łóska. Za swój pierwszy występ przed publicznością został nagrodzony tytułem „Osobowość Sceniczna”, co utwierdziło go w przekonaniu, że stand-up jest właśnie tym, z czym chce związać swoją przyszłość zawodową. Przez kolejne półtora roku występował w knajpach i barach, głównie na wydarzeniach typu „open mike”, podczas których występują osoby z publiczności. Z uczestnika szybko zmienił się w prowadzącego takie eventy. Wziął udział w nagraniach do Comedy Central, dzięki czemu dał się poznać szerszej publiczności. Pierwszy znaczący sukces nadszedł w 2015 roku, gdy dostał zaproszenie do występu w programie Kuby Wojewódzkiego. W trakcie show zaprezentował fragment swojego repertuaru, dzięki czemu zdobył rozgłos. Pacześ był pierwszym komikiem, który wystąpił na stand-upowej scenie programu popularnego dziennikarza.

Jego kariera od tego momentu zaczęła rozwijać się bardzo szybko. Ze swoim programem Zaczynam rozumieć ruszył w trasę po Polsce, a na jego występach pojawiały się coraz większe rzesze fanów. Na swoim kanale na YouTubie Rafał Pacześ zaczął publikować fragmenty stand-upu, co spowodowało, że liczba obserwujących stale rosła. Jedno z nagrań zapewniło mu nawet miejsce w rankingu „Top 10 filmów polskiego YouTube w 2018 roku” sporządzonym przez redakcję „Polityki”. Dodatkowo pod koniec roku 2018 Pacześ utworzył drugi kanał o nazwie Czarna Wołga, w którym porusza tematykę motoryzacji oraz prowadzi rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Komik został mianowany stand-uperem 2019 roku w plebiscycie „Golden Mics” portalu Standupedia.pl.

W 2019 roku Rafał został poproszony o poprowadzenie Gali muzyki rozrywkowej i jazzu Fryderyki 2019 w Katowicach. W roli konferansjerki towarzyszyła mu Magda Mołek, a transmisja z wydarzenia emitowana była w stacji TVN. Od tego samego roku występuje jako prezenter radiowy w stacji RMF FM.

Obecnie Rafał Pacześ jest najpopularniejszym stand-uperem w Polsce. Przez wielu nazywany jest także jednym z pionierów tego typu występów w naszym kraju. Jego specyficzny humor doceniany jest przez ogromne ilości fanów, bilety na jego show wyprzedają się w błyskawicznym tempie, a sale zawsze wypełnione są po brzegi. Rafał dwukrotnie był zapraszany do Kuby Wojewódzkiego - tym razem już jako gość.

Inne działalności

Oprócz działalności stand-uperskiej Pacześ realizuje się także jako przedsiębiorca. W 2019 roku został właścicielem restauracji Komediowa w Łodzi. W okresie pandemii stand-uper napisał książkę zatytułowaną Grube wióry.

Życie prywatne

Niewiele wiadomo o jego życiu osobistym. Wszystkie informacje, jakie są jawne to te, o których sam wspomina w swoich programach. Trudno jednak określić, które z nich są prawdziwe, a które wymyślone na potrzeby występów. Wiadomo, że Pacześ jest w związku, jednak tożsamość jego partnerki jest tajemnicą.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 2

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła