1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Norbi życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Norbiego

Norbi, a właściwie Norbert Dudziuk, jest polskim wokalistą i osobowością telewizyjną. Urodził się 2 maja 1972 roku w Ostródzie.

Wykształcenie

Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w klasie skrzypiec. Studiował wiolinistykę w Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz na wydziale wychowania muzycznego i pedagogiki wychowawczo-opiekuńczej w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie.

Kariera muzyczna

Norbi od najmłodszych lat był związany z muzyką - jako dziecko przez wiele lat uczył się gry na skrzypcach. Swoją karierę zawodową rozpoczął od pracy w olsztyńskim radiu. Na rynku muzycznym zadebiutował w 1997 roku. Wydał wtedy swój pierwszy album studyjny Samertajm, który był promowany utworem Kobiety są gorące. Singiel ten do dziś zostaje najpopularniejszym przebojem muzyka. Inne hity z tego krążka to: tytułowy Samertajm nagrany w duecie z Natalią Kukulską, Ballada studencka i Pokręciło się w głowie. Debiutancka płyta szybko okazała się sukcesem - zdobyła nagrodę Fryderyka w kategorii „Album roku”, a jej autor został nominowany w kategorii „Fonograficzny debiut roku”. Inne wyróżnienia, jakie zdobył w tym czasie to: nagroda dziennikarzy radiowych Play-box 97, nagroda Telewizji Polskiej - Indywidualność Roku 97 oraz Dance Music Award.

Od tego czasu, w latach 1998-2005, wydał jeszcze cztery albumy. Ostatni - piąty - pochodzi z 2018 roku i nosi tytuł 5.

Kariera telewizyjna

Muzyk swoich sił spróbował też jako prowadzący teleturnieje. Swoją przygodę z telewizją rozpoczął od prowadzenia Fabryki gry, No to gramy! i Salonu gier, emitowanych na antenie telewizji TVN i TVN Gra. W 2015 roku wziął udział w programie Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami, w którym w parze z Niną Tyrką zajął 10. miejsce. Trzy lata później Norbi został prowadzącym kultowego programu Jaka to melodia?, gdzie zastąpił jego wieloletniego gospodarza Roberta Janowskiego. We wrześniu 2019 roku muzyk zamienił się miejscami z Rafałem Brzozowskim i zaczął prowadzić teleturniej Koło Fortuny.

Inne działalności

W 2020 zaczął pracę w radio. Obecnie współprowadzi poranną audycję Obudź się! w stacji Radio Rekord FM. Dudziuk jest również dobrze prosperującym przedsiębiorcą - jest właścicielem kilku sklepów z pączkami.

Życie prywatne

Był żonaty trzykrotnie. Jego pierwszą żoną była Julia, z którą muzyk ma córkę Igę. Małżeństwo nie przetrwało próby czasu i po rozwodzie Norbi ożenił się ponownie. Tym razem jego wybranką była Marlena Jagłowska. Para jednak postanowiła się rozstać. W 2016 roku po raz trzeci stanął na ślubnym kobiercu, a jego żoną została Marzena Chełmińska.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 84 = 87

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Ja Fryta