1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Magda Mołek życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Magdy Mołek

Magda Mołek jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Urodziła się 30 kwietnia 1976 roku w Żaganiu.

Wykształcenie

Studiowała politologię ze specjalnością dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

Kariera telewizyjna

Swoją karierę medialną rozpoczęła od pracy w regionalnej radiostacji eL w Legnicy. Postanowiła jednak, że chce spróbować swych sił w telewizji i dołączyła do redakcji Telewizji Regionalnej Zagłębia Miedziowego w Lublinie. Wkrótce udało jej się zmienić stację na TV Polonię, a następnie dała się poznać widzom kanałów RTL7 oraz Canal+. Niedługo potem kariera początkującej dziennikarki nabierała rozpędu. Jej talent zauważyli producenci telewizji Puls, którzy zaproponowali Magdzie prowadzenie głównej odsłony Wydarzeń. Po zdjęciu tego programu z anteny przeszła do Telewizji Polskiej, dla której prowadziła programy Kawa czy herbata?Spełniamy marzenia, a także festiwale piosenki w Opolu i Sopocie. W 2004 została dziennikarką i prezenterką telewizji TVN i to właśnie z tą stacją nawiązała najdłuższą w swojej karierze współpracę, która trwała przeszło 16 lat. Widzowie poznali ją najpierw jako prowadzącą program Moja Krew. Od 2005 roku była współprowadzącą programu śniadaniowego Dzień dobry TVN, który prowadziła do 2019 roku. Początkowo jej współprowadzącym był Olivier Janiak, a następnie z Jolanta Pieńkowska. Przez pięć kolejnych lat w programie partnerował jej Andrzej Sołtysik, a od 2013 roku prowadziła program z Marcinem Mellerem. W 2008 roku przyznano jej tytuł Kobiety Roku w plebiscycie Męska rzecz. Wystąpiła gościnnie w serialu TVN Teraz albo nigdy oraz uczestniczyła w pierwszej edycji programu Taniec z Gwiazdami. W 2009 roku powstał jej autorski program W roli głównej, który gwiazda prowadziła aż do 2020 roku. Mołek jest współtwórczynią pierwszej polskiej lifestylowej stacji - TVN Style. Razem z Jolantą Kwaśniewską prowadziła Lekcje stylu, potem wraz z Dorotą Wellman program Miasto kobiet. Wkrótce stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek telewizyjnych. W 2021 roku zdecydowała jednak, że pragnie zakończyć ten rozdział w swojej karierze i odeszła z telewizji. Mołek postanowiła spróbować swoich sił w sieci i stworzyła swój własny kanał na YouTube o nazwie W moim stylu, gdzie przeprowadza wywiady ze znanymi osobami.

Życie prywatne

Dziennikarka od lat konsekwentnie chroni swoje życie prywatne i prawie nie wypowiada się na tematy związane ze swoją rodziną. W latach 2001–2005 mężem Mołek był biznesmen Daniel Lewczuk. W 2004 roku kobieta poznała realizatora dźwięku, Remigiusza Kasztelnika, z którym była w związku przez kilka lat. W 2011 roku wyszła ponownie za mąż, a wybrankiem jej serca jest prawnik Maciej Taborowski, z którym ma dwóch synów: Henryka i Stefana.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 5

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Fryta 73.