1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Radosław Kotarski życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Radosława Kotarskiego

Radosław Kotarski jest polskim influencerem i biznesmenem. Urodził się 9 stycznia 1986 roku w Zielonej Górze.

Wykształcenie

W latach 2013–2014 studiował historię na Uniwersytecie Warszawskim.

Popularność

W latach 2011–2013 prowadził przedsiębiorstwo importujące towary z Chin. Popularność zyskał dzięki działalności na YouTube, gdzie w 2012 roku założył popularnonaukowy kanał o nazwie Polimaty. Nazwa kanału nawiązywała do serii wykładów, które Kotarski prowadził w Krakowie. Youtuber bardzo szybko zyskał rzeszę subskrybentów, dzięki czemu zrobiło się o nim głośno w przestrzeni internetowej. Obecnie śledzi go 716 tys. subskrybentów, a niektóre odcinki mają oglądalność sięgającą niemal 2,5 mln odtworzeń. Rok po założeniu kanału mężczyzną zainteresowała się TVP 2, która zaprosiła go do pracy w programie Pytanie na śniadanie, gdzie na oczach widzów przeprowadzał różne eksperymenty i dzielił się z nimi różnymi ciekawostkami popularnonaukowymi. We wrześniu 2013 roku został stałym ekspertem w dziedzinie historii w programie Świat się kręci, a rok później współprowadził teleturniej Tylko Ty! . Wtedy też ukazał się sezon jego autorskiego programu popularnonaukowego Tajemnice historii. Kotarski prowadził też kilka sezonów Podróży z historią. Z czasem znalazł sposób, aby łączyć swoją działalność internetową z biznesem i zarabianiem pieniędzy. Został współzałożycielem sieci partnerskiej "LifeTube", która zrzesza twórców internetowych, takich jak na przykład Abstrachuje.TV, Niekryty Krytyk, AdBuster. Swoją wiedzę na temat prowadzenia działalności i biznesu udało mu się przelać na papier. Założył własne wydawnictwo, w którym wydał, między innymi, swoje dwie bestsellerowe książki – Nic bardziej mylnego i Włam się do mózgu. Efektem popularności youtubera było podpisanie przez niego kontraktu z bankiem Millenium, który reklamuje swoją twarzą i nazwiskiem.

WOŚP 2021

O Kotarskim zrobiło się głośno w mediach w styczniu 2021 roku, po finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Influencer postanowił wystawić na aukcję swoje nowo zakupione Ferrari, które było dodatkiem do nowej książki zatytułowanej Inaczej. Licytacja okazała się prawdziwym hitem i mimo że nadal trwa, to w momencie publikacji tego tekstu, najwyższa propozycja zapłaty wynosiła 450 101 złotych. Jak się okazało, darowizna Kotarskiego była najcenniejszym przedmiotem tegorocznej WOŚP i swoją wartością przewyższyła nawet koszulkę Roberta Lewandowskiego czy rakietę Igi Świątek.

Życie prywatne

Prywatnie Radek Kotarski jest mężem Nataszy Kotarskiej, z którą wziął ślub w 2014 roku. Para ma syna Borysa.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

18 − = 13

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Adrian Grycuk