1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Schwesta Ewa życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Schwesty Ewy

Schwesta Ewa, a właściwie Ewa Malanda, wcześniej Ewa Müller jest polską raperką i celebrytką. Urodziła się 16 lipca 1984 roku w Koszalinie.

Dzieciństwo

Gdy Ewa miała trzy lata razem z matką i dwoma braćmi uciekła do Kilonii w Niemczech w obawie przed zemstą odsiadującego karę więzienia ojca. Docelowo uciekająca rodzina miała zamieszkać w Stanach Zjednoczonych, ale cofnięto im zieloną kartę, przez co musieli pozostać w Niemczech. Żyli bardzo biednie, często tułając się po schroniskach i ulicy. Często musieli kraść lub szukać pożywienia w śmietnikach stojących obok supermarketów. 

Młodość

Jako licealistka dziewczyna zaczęła pracować jako kelnerka. W lokalu, w którym pracowała często miała styczność z prostytutkami, które imponowały jej ilością zarabianych pieniędzy. W końcu, w wieku 16 lat, sama zaczęła działać w tym biznesie, a zarobione pieniądze wydawała na narkotyki. Ewa była prostytutką przez około 12 lat. Dzięki znajomemu raperowi, który namówił ją do nagrania pierwszych kawałków udało jej się wyjść z nałogu i zerwać z erotycznym biznesem.

Muzyka i pozostała działaność

W 2011 roku wytwórnia muzyczna Alles oder Nix zaoferowała jej współpracę, a już rok później wydała własny mixtape o tytule Realität. W 2015 roku ukazał się jej debiutancki album zatytułowany K***a, który trafił aż na 11. pozycję niemieckiej listy bestsellerów. W międzyczasie kobieta postanowiła założyć własną nielegalną agencję towarzyską. Dzięki rozpoznawalnemu już nazwisku nie miała problemu ze znajdowaniem dziewczyn chętnych do pracy.

Więzienie i skandal

W listopadzie 2016 roku została zatrzymana przez niemiecką policję. Raperka została aresztowana po tym jak niektóre z pracujących dla niej dziewczyn zaczęły zgłaszać na policję, że kobieta maltretowała je fizycznie. Ewę oskarżono także o stręczycielstwo i unikanie płacenia podatków. W 2019 roku Federalny Trybunał Sprawiedliwości potwierdził wyrok, który zapadł w 2017 roku, oznajmiający, że Schwesta została skazana na karę 2,5 roku pozbawienia wolności. Kobieta walczyła o to, aby móc odbywać karę w więzieniu dla kobiet i być przez ten czas z córką, Aaliyah Jeylą, która urodziła się 9 stycznia 2019 roku. Raperka przebywała w tym czasie w areszcie, czekając na wyrok. Nie otrzymała jednak zgody, ponieważ została uznana za osobę skłonną do agresji. Będzie mogła jedynie co jakiś czas spotykać się z córką podczas widzeń. Głośno o celebrytce zrobiło się po jej emocjonalnych wpisach w mediach społecznościowych, w których przekonywała, że nie powinno się jej oddzielać od córki. W 2019 roku raperka napisała autobiografię zatytułowaną Wyznanie: życie pieprzy najmocniej, Jak sama twierdzi, pobyt w więzieniu ją zresocjalizował i już nigdy nie chce do niego wrócić. Celebrytka zapowiedziała też napisanie drugiej książki biograficznej i tworzenie kolejnych utworów.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

86 − = 84

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Giwar Hajabi