codziennie nowe aktualizacje
Michał Wiśniewski życiorys
Spis treści
Życiorys i biografia Michała Wiśniewskiego
Michał Wiśniewski jest polskim wokalistą i celebrytą. Urodził się 9 września 1972 roku w Łodzi.
Dzieciństwo i młodość
Piosenkarz miał trudne dzieciństwo. Jego rodzice byli uzależnieni od alkoholu i rozwiedli się, gdy Michał miał 3 lata. Wychowywała go babcia, a po jej śmierci trafił na rok do Domu Dziecka w Grotnikach, potem przebywał u kilku rodzin zastępczych. Matka w tym czasie mieszkała w Niemczech, a ojciec przebywał w więzieniu. Michał spotkał się z nim ponownie, gdy miał 13 lat. Następnego dnia po ich spotkaniu ojciec Wiśniewskiego popełnił samobójstwo.
Jako nastolatek Michał przeprowadził się do matki do Niemiec. Uczęszczał tam do gimnazjum i szkoły muzycznej, w której uczył się gry na fortepianie. Jednak z powodu częstych kłótni po roku wrócił do Polski, gdzie imał się różnych prac dorywczych, m.in. pracował w hurtowni cebuli i otworzył własne biuro tłumaczeń.
Kariera muzyczna
Karierę muzyczną rozpoczął w latach 90. W 1995 roku wraz z Jackiem Łągwą założył zespół Ich Troje. Do zespołu dołączyła wokalistka, Magda Femme i grupa zaczęła odnosić sukcesy na rynku muzycznym. W 1996 roku wydali debiutancki album studyjny zatytułowany Intro, który zdobył status złotej płyty w wyniku rekordowej sprzedaży. Rok później po raz pierwszy wystąpili na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z piosenką Prawo, wtedy też wydali drugi album pt. ITI Cd. Kolejna płyta o nazwie 3, którą promował jeden z największych hitów zespołu A wszystko to... (bo ciebie kocham)! miała premierę w 1999 roku. W 2001 roku z zespołu odeszła Femme, a piosenkarkę zastąpiła Justyna Majkowska. W tym okresie Ich Troje osiągnęło szczyt popularności. Z nową wokalistą wydali płytę studyjną pt. Ad. 4, którą promowali singlem Powiedz. Album uzyskał status diamentowej. Wydana rok później płyta Po piąte... a niech gadają powtórzyła sukces poprzedniego krążka. W 2003 roku grupa wystartowała w niemieckich oraz polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. Na Eurowizji wystąpili z utworem Keine Grenzen – Żadnych granic i zajęli 7. miejsce w konkursie. Z zespołu odeszła Justyna Majkowska, a nową wokalistką została Anna Świątczak, laureatka programu Szansa na sukces. W 2004 roku Wiśniewski potwierdził wiadomość o rozwiązaniu zespołu. 21 czerwca wydali płytę pt. 6-ty ostatni przystanek, która uzyskała status złotej płyty, a 12 grudnia w Kielcach odbył się pożegnalny koncert zespołu.
Jednak już rok później muzycy podjęli decyzję o reaktywacji. W kolejnych latach wydali jeszcze trzy płyty: 7 grzechów głównych, Ósmy obcy pasażer i Pierwiastek z dziewięciu, odnosząc kolejne sukcesy. W 2011 roku z zespołu odeszła Anna Świątczak, a nową wokalistką została Justyna Panfilewicz, która odeszła z grupy dwa lata później. Kolejną członkinią grupy była Marta Milan, która była w zespole do 2017 roku. Pod koniec lutego 2017 roku nową wokalistką zespołu została Agata Buczkowska.
Kariera solowa
Wokalista realizuje się również solowo. W 2012 roku ukazał się debiutancki album wokalisty zatytułowany Sweterek cześć 1, czyli 13 postulatów w sprawie rzeczywistości, a rok później płyta – La Revolucion, z której pochodzi m.in. utwór Filiżanka. Artysta wydał jeszcze dwie solowe płyty: Nierdzewny / Remixed oraz Sweterek część 2, czyli 13 postulatów w sprawie miłości.
Aktorstwo
Michał na swoim koncie ma role w dwóch filmach pełnometrażowych: w komedii Zamiana, gdzie zagrał, transwestytę oraz w filmie Lawstorant. Jako on sam wystąpił też w dokumentach: Nakręceni, czyli szołbiznes po polsku oraz Gwiazdor. Pojawił się także gościnnie w serialach: Daleko od noszy, Niania, Młodzi lekarze oraz Lombard. Życie pod zastaw. W 2018 roku zagrał w spektaklu kabaretowym Chory na Sukces w reżyserii Stefana Friedmanna.
Działalność charytatywna
Wokalista aktywnie angażuje się w działalność charytatywną. Regularnie odwiedza podopiecznych domów dziecka, jak również pacjentów z klinik i szpitali. Przekazał 3,5 mln złotych na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka. Angażuje się w zbiórki na rzecz potrzebujących, a także akcje i koncerty charytatywne. W swojej działalności poświęca zarówno swój czas, jak i pieniądze.
Małżeństwa i związki
Charyzmatyczny czerwonowłosy wokalista ma bardzo bogatą przeszłość miłosną. Żenił się bowiem czterokrotnie. Pierwszą żoną była Magda Femme, z którą założył zespół Ich Troje. W latach 2002–2006 żoną muzyka była Mandaryna, czyli Marta Mandrykiewicz – tancerka, choreografka i piosenkarka. Para ma wspólnie dwójkę dzieci – Xaviera i Fabienne. Trzecią żoną piosenkarza była Anna Świątczak, z którą ożenił się w 2006, a rozwiódł w 2011 roku. Z Anną muzyk ma dwie córki, Etiennette oraz Vivienne. Rozwiedli się w 2012 roku po niecałych pięciu latach związku. Czwartą wybranką Michała Wiśniewskiego była Dominika Tajner, córka Apoloniusza Tajnera – byłego trenera reprezentacji Polski w skokach narciarskich. Para wzięła ślub w 2012 roku i wspólnie wychowywali syna Dominiki z poprzedniego małżeństwa. W 2019 roku Tajner-Wiśniewska poinformowała o złożeniu pozwu rozwodowego przez męża. Obecnie Michał spotyka się z Pauliną, która tak jak on ma już czwórkę potomstwa. Obecna partnerka lidera Ich Troje jest w ciąży i para spodziewa się narodzin pierwszego wspólnego dziecka.
Życie prywatne
Życie kontrowersyjnego i charakterystycznego wokalisty od początku jego kariery jest szeroko komentowane w mediach. Styl ubierania, fryzura, tatuaże i kolczyki gwiazdora wywołują mieszane opinie i komentarze. W latach 2003 i 2004 fani mogli podejrzeć prywatne życie Michała Wiśniewskiego w dwóch sezonach reality show zatytułowanego Jestem jaki jestem. Piosenkarz miał problem z hazardem (jest przewodniczącym Polskiego Związku Pokera) oraz alkoholem. Otwarcie przyznał, że jest alkoholikiem. Ekstrawagancki styl życia, rozrzutność i hazard doprowadziły piosenkarza do utraty majątku – stracił 35 milionów złotych i był zmuszony ogłosić upadłość. Obecnie mieszka w willi w podwarszawskiej Magdalence.
Podobne biografie i życiorysy
Źródła
Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Serecki.
Komentarze