1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Paulina Przybysz życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Pauliny Przybysz

Paulina Przybysz jest polską piosenkarką. Urodziła się 12 września 1985 roku w Warszawie.

Kariera

Popularność zyskała dzięki założonemu z siostrą zespołowi Sistars. Muzykalne siostry swój pierwszy album wydały w 2003 roku i zatytułowały go Siła sióstr. Drugą i zarazem ostatnią wspólną płytę, noszącą tytuł A.E.I.O.U., formacja wydała dwa lata później. Po rozpadzie grupy dziewczyny postawiły na kariery solowe.

Paulina początkowo działała pod pseudonimem Pinnawela. Jej solowy debiut nastąpił w 2008 roku, kiedy wydała płytę Soulahili. Album dotarł do 7. miejsca na polskiej liście sprzedaży OLiS, a także otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii „Album roku Hip-Hop/R&B”. Drugi album Pauliny zatytułowany Renesoul ukazał się w 2011 roku, jednak nie odniósł on już tak dużych sukcesów. Od tamtej pory Przybysz angażowała się w różne muzyczne kooperacje. Pracowała równolegle z kilkoma muzykami i składami. Występowała pod szyldem grupy Rita Pax, której debiutancki album ukazał się w 2013 roku. Później działała z Markiem Pędziwiatrem w duecie o nazwie Minimal. Na żywo występowała także z grupą Sonar Soul i wieloma innymi muzykami. W 2017 roku na rynku ukazała się trzecia płyta Pauliny Przybysz zatytułowana Chodź tu. Ostatnie wydawnictwo uzdolnionej wokalistki pochodzi z 2020 roku i nosi tytuł Odwilż. Na krążku znalazła się piosenka Dobrze, którą Paulina wykonuje w duecie z Dawidem Podsiadło.

Inne działalności

W 2012 roku wraz z siostrą Natalią wzięła udział w drugiej edycji programu Bitwa na głosy, w którym zajęły 8. miejsce. Wokalistka aktywnie propaguje dietę wegańską, która sama stosuje. Chętnie angażuje się też w akcje charytatywne i kampanie społeczne.

Życie prywatne

Przybysz jest zamężna i ma dwie córki: Matyldę i Ritę. Naprawdę mało wiadomo o jej życiu osobistym. Wokalistka rzadko pojawia się na imprezach branżowych, a jeszcze rzadziej udziela wywiadów. Jeśli już zdarzy jej się porozmawiać z prasą, opowiada o kwestiach związanych ze swoją pracą i planami oraz projektami zawodowymi.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 89 = 91

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Daniel Kruczynski