1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Natalia Przybysz życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Natalii Przybysz

Natalia Przybysz jest polską piosenkarką. Urodziła się 1 września 1983 roku w Warszawie.

Kariera

Popularność zyskała dzięki założonemu z siostrą Pauliną zespołowi Sistars. Muzykalne siostry swój pierwszy album wydały w 2003 roku i zatytułowały go Siła sióstr. Drugą i zarazem ostatnią wspólną płytę, noszącą tytuł A.E.I.O.U., formacja wydała dwa lata później. Po rozpadzie grupy dziewczyny postawiły na kariery solowe. W 2006 roku Natalia rozpoczęła działalność pod własnym imieniem i nazwiskiem, a dwa lata później na rynek trafiła jej debiutancka płyta zatytułowana Maupka Comes Home nagrana we współpracy z producentem o pseudonimie Envee. W tym samym roku piosenkarka gościła na debiucie solowym siostry, Pauliny Przybysz, śpiewając w utworze Sismachine. W 2010 roku ukazała się kolejna płyta Natalii zatytułowana Gram duszy. W następnym roku album ten otrzymał nominację do nagrody Fryderyka w kategorii „Album roku hip-hop / R&B / reggae”.

Trzeci album artystki miał premierę w 2013 roku. Album ten zawierał piosenki z repertuaru Janis Joplin. Rok później ukazała się czwarta solowa płyta piosenkarki nosząca tytuł Prąd, która była promowana singlem Miód. Piąte dzieło zatytułowane Światło nocne ukazało się w 2017 roku, a ostatnie do tej pory wydawnictwo pochodzi z roku 2019 i nosi tytuł Jak malować ogień.

Inne działalności

Aktywnie angażuje się w akcje charytatywne i społeczne. Była ambasadorką kampanii „Stop Malarii” organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż oraz „Avon kontra rak piersi – Wielka Kampania Życia” propagującej regularne badania kobiet. Przybysz promuje dietę wegańską oraz akcje na rzecz ochrony pszczół.

Życie prywatne

Partnerem Natalii jest Wojciech Zagórski. Para ma dwoje dzieci: córkę Anielę i syna Jeremiego. W 2016 roku o wokalistce zrobiło się głośno w mediach, gdy wyznała, że w przeszłości dokonała aborcji. Piosenkarka opowiedziała o tym zdarzeniu w wywiadzie dla magazynu „Wysokie Obcasy”, a jej wyznanie spotkało się z oburzeniem szczególnie ze strony prawicowych działaczy i publicystów.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

54 + = 64

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Daniel Kruczynski