1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Olivier Janiak życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Oliviera Janiaka

Olivier Janiak, a właściwie Piotr Janiak, jest polskim dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Urodził się 17 maja 1974 roku w Krotoszynie.

Wykształcenie

W 1998 ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kariera

Zanim stał się gwiazdą TVN-u Olivier Janiak poważnie myślał o karierze w modelingu. Współpracował z łódzką agencją Moda Forte. W tej branży nie pozostał jednak zbyt długo, decydując się ostatecznie na pracę w telewizji. Początkowo pracował w biurze reklamy TVN, a następnie wygrał casting na prowadzącego program Big Star Party. Jego wytrwałość, pasja i charyzma sprawiły, że młody prezenter szybko został dostrzeżony przez kierownictwo stacji i obsadzony w roli prowadzącego programu Co za Tydzień, w którym do dziś przeprowadza wywiady z polskimi i zagranicznymi gwiazdami show-biznesu, prezentuje relacje z największych wydarzeń branżowych i śledzi pokazy mody. Janiak często prowadzi różne wydarzenia kulturalne i konkursy piękności. Był pomysłodawcą programów Co za noc i Projekt plaża. Razem z Magdą Mołek prowadził śniadaniowy program Dzień dobry TVN. Olivier jest także felietonistą, a w latach 2008–2013 redaktorem naczelnym magazynu „Male Man”. Następnie został redaktorem naczelnym kwartalnika „Elle Man”.

Janiak ma na swoim koncie kilka kampanii reklamowych, między innymi dla marek: Apart, CCC czy FashionDays.pl. Swoich sił próbował również w aktorstwie, wcielając sie w epizodyczne role w serialach Niania, BrzydUla i Teraz albo nigdy! oraz filmie Kochaj i tańcz.

W 2021 prowadził reality show Power Couple, gdzie znane pary mierzą się ze sobą w konkurencjach zdradzających, jak dobrze znają się ze swoją drugą połówką.

Działalność charytatywna

W 2006 roku stworzył projekt kalendarza „Dżentelmeni”, z którego dochód przeznaczony jest na zakup butów dla dzieci z ubogich rodzin.

Życie prywatne

Od 2003 żoną prezentera jest modelka, Karolina Malinowska. Para ma trzech synów: Fryderyka, Christiana i Juliana.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

4 + 3 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Fryta 73