1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Rafał Brzozowski życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Rafała Brzozowskiego

Rafał Brzozowski to polski piosenkarz i osobowość telewizyjna. Urodził się 8 czerwca 1981 roku w Warszawie.

Kariera sportowa

Rafał ukończył Akademię Wychowania Fizycznego, zdobywając uprawnienia nauczyciela wychowania fizycznego. Zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach w 2006 roku. Dobrze zapowiadającą się karierę sportową przerwał jednak uraz kręgosłupa, który zmusił Rafała do rezygnacji z zapasów.

Kariera muzyczna

Rafał od dzieciństwa przejawiał zainteresowanie muzyką – już jako młody chłopak uczył się gry na pianinie. Po raz pierwszy publicznie wystąpił w 2002 roku, kiedy to wziął udział w programie Szansa na sukces. Za wykonanie utworu z repertuaru grupy Szwagierkolaska zdobył wyróżnienie. Rok później został członkiem reaktywowanego wówczas zespołu Emigranci. Występował też z grupą Mono.

W 20011 roku wziął udział w przesłuchaniach do programu The Voice of Poland, gdzie trafił do grupy Andrzeja Piasecznego i dotarł aż do półfinału. Jury programu i telewidzowie docenili jego talent i charyzmę. W tym samym roku wydał dwa single, a jeden z nich został wykorzystany w serialu Na dobre i na złe. Prawdziwą popularność przyniósł mu jednak utwór nagrany w 2012 roku Tak blisko. Piosenka szybko okazała się hitem i bardzo długo znajdowała się na listach przebojów największych rozgłośni radiowych. W tym samym roku ukazał się debiutancki album solowy Rafała, zatytułowany również Tak blisko, który zyskał status platynowej płyty. Druga płyta muzyka, Mój czas, ukazała się w 2014 roku. Wydał też swój pierwszy album świąteczny pt. Na święta.

W listopadzie 2016 roku premierę miał kolejny album Rafała – Moje serce to jest muzyk, czyli polskie standardy, w którym do współpracy zaprosił takich artystów jak Zbigniew Wodecki, Wojciech Gąssowski czy Irena Santor. Rok później piosenkarz odniósł duży sukces – zakwalifikował się do polskich eliminacji 62. Konkursu Piosenki Eurowizji, a w krajowym finale zajął drugie miejsce.

Osobowość telewizyjna

W swojej karierze Rafał Brzozowski występował w telewizji zarówno w roli uczestnika, jak i prowadzącego. Był uczestnikiem programu rozrywkowego Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Wziął udział w programie Mali Giganci jako opiekun drużyny. W tym samym roku poprowadził finał eliminacji do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. W 2017 roku został prowadzącym reaktywowanego po latach programu Koło fortuny, w którym również miał okazję wykonywania znanych piosenek. Również w 2017 roku roku Rafał wraz z Tomaszem Kammelem poprowadził Sylwestra Marzeń w Zakopanem. Obecnie prowadzi program Jaka to melodia, w którym jako wokalista bardzo dobrze się odnajduje.

Życie prywatne

Niewiele wiadomo o życiu prywatnym muzyka. Piosenkarz niechętnie wypowiada się na temat swojego życia prywatnego. Media podejrzewają, że Rafał nadal związany jest ze swoją wieloletnią partnerką, Anną Tarnowską, jednak on sam nie potwierdza ani nie zaprzecza tym domysłom. Piosenkarz ma dwóch młodszych braci.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

16 − 9 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu flickr.com. Autorem jest Sławek. Zdjęcie zostało wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 2.0.