1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Lidia Popiel życiorys

Życiorys i biografia Lidii Popiel

Lidia Popiel jest polską fotografką i modelką. Urodziła się w 1959 roku.

Kariera

Swoją karierę rozpoczęła jako modelka. W 1976 roku została zauważona przez jednego z fotografów i zaproszona na sesję zdjęciową do Centrum Wzornictwa Przemysłowego. Szybko nawiązała współpracę z domem mody „Moda Polska”. Pod koniec lat 70. wyjechała do Paryża, gdzie pozowała do znanych magazynów i brała udział w wielu prestiżowych pokazach mody. Mimo licznych sukcesów w branży modelingowej i wyjątkowego piękna, jakim się odznaczała, Lidia po powrocie do Polski postanowiła zrezygnować z dotychczasowej kariery i skupić się na swojej prawdziwej pasji - fotografii. Od 1985 roku zawodowo zajmuje się tym gatunkiem sztuki. Od tamtego czasu aktywnie działa właśnie w tej branży i wykonuje profesjonalne zdjęcia dla wielu magazynów, takich jak „Zwierciadło”, „Pani”, „Sukces” czy „Twój Styl”. Organizuje też sesje fotograficzne na zlecenie polskich firm odzieżowych.

Popiel jest wykładowczynią w Warszawskiej Szkole Filmowej założonej przez reżysera Macieja Ślesickiego i aktora Bogusława Lindę. Spełnia się również na stanowisku redaktor naczelnej magazynu „Fine Life”. Wcześniej przez wiele lat prowadziła rubrykę o modzie w magazynie „Piąta Aleja”, gdzie często pojawiały się też zdjęcia jej autorstwa. Obecnie Lidia Popiel jest również dziennikarką Polsat Cafe.

Jest również prezeską Fundacji „Polska jest Kobietą”, która zajmuje się organizacją konferencji, szkoleń i warsztatów dla kobiet, a także cyklicznych spotkań aktywizujących kobiety. Zajmuje się też kwestiami dotyczącymi równouprawnienia.

Lidia Popiel uznawana jest za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce.

Aktorstwo

W przeszłości Lidia próbowała swych sił jako aktorka. Zagrała gościnnie w filmie Janusza Kondratiuka Jedenaste przykazanie, w popularnym serialu W labiryncie oraz filmie Kroll w reżyserii Władysława Pasikowskiego.

Życie prywatne

Pierwszym mężem Lidii był malarz, Witold Popiel. Po rozwodzie, w 2000 roku, fotografka wyszła za mąż za aktora, Bogusława Lindę, z którym ma córkę Aleksandrę. Partnerzy poznali się w 1991 roku na planie filmu Kroll. Małżeństwo uznawane jest za najbardziej tajemniczą parę polskiego show-biznesu, a swoją relację trzymają z dala od blasku fleszy. Małżeństwo niechętnie dzieli się szczegółami z prywatnego życia i rzadko udziela informacji na jego temat.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

48 + = 58

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Mariaprzybyszewska (Maria Przybyszewska)