1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Natalia Kaczmarek życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym sportowcem?

Natalia Kaczmarek jest polską lekkoatletką, mistrzynią olimpijską w sztafecie mieszanej oraz wicemistrzynią olimpijską w kobiecej sztafecie 4x400 metrów z 2021 r.

Kim jest Natalia Kaczmarek?

Dziewczyna przyszła na świat 17 stycznia 1998 r. w Drezdenku. Jej koronną dyscypliną jest bieg na 400 m. Polska lekkoatletka ma na swoim koncie sporo sportowych osiągnięć, w tym rekord Polski na dystansie 400 m w hali.

Natalia Kaczmarek i członkowie drużyny: Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic w 2023 r. w czasie IO wywalczyły srebrny medal w sztafecie.

Z kolei złoto wywalczyła sztafeta mieszana w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński.

Natalia Kaczmarek – początki kariery

Pierwsze kroki w lekkoatletyce stawiała w ALKS AJP Gorzów, gdzie prowadził ją trener Tomasz Saska. Natalia Kaczmarek wiek 19 lat zdecydowała się wykorzystać na zmianę. Przeniosła się do klubu AZS AWF Wrocław. Już dwa lata później została młodzieżową mistrzynią Europy. Jej kariera przyspieszyła. Biegaczka dołączyła do znanej drużyny "Aniołków Matusińskiego".

Obecnie jest reprezentantką Podlasie Białystok.

Królowa polskich biegów

Jej kibice i fani lekkoatletyki mówią o niej królowa polskich biegów. Kariera Natalii nabrała rozpędu w 2021 r., czyli po starcie w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, na które pojechała w życiowej formie. Dziewczyna szybko stała się jedną z najpopularniejszych Polskich zawodniczek.

Mistrzostwa i rekordy Natalii Kaczmarek

Na IO w Tokio w 2021 r. Natalia zdobyła dwa medale: złoto olimpijskie wywalczone w sztafecie mieszanej 4x400 oraz srebro w sztafecie kobiet na takim samym dystansie. Lekkoatletka zakwalifikowała się również do półfinałowego biegu solowego, który zakończyła z czasem 50,79 sek.

Również Mistrzostwa Świata 2023 r. w Budapeszcie okazały się być niezwykle udane dla Polki. Została ona wicemistrzynią świata w biegu na 400 m. Na swoim koncie ma również srebro Mistrzostw Europy w Monachium (2022 r.), zdobyte indywidualnie oraz w sztafecie.

Kolejne sukcesy przyniósł Memoriał Ireny Szewińskiej w 2023 r. Kaczmarek ustanowiła tam swoją życiówkę i rekord zawodów. Jako druga w historii Polka (po Irenie Szewińskiej) pokonała barierę 50 sekund na dystansie 400 m. Bieg ukończyła z czasem: 49,48 sek.

Dodatkowo Natalia Kaczmarek rekord Polski w biegu na 400 m na hali ustanowiła w Toruniu (trzeci w historii polskiej lekkoatletyki wynik).

Życie prywatne Natalii Kaczmarek

Natalia Kaczmarek Instagram prowadzi bardzo aktywnie, zamieszcza tam zarówno treści sportowe, biegowe, jak i prywatne, w tym informacje o ślubie, do którego się przygotowuje. W Internecie nie znajdziemy natomiast informacji takich jak: Natalia Kaczmarek wzrost, czy waga.

Od kilku lat związana jest z Konradem Bukowieckim, polskim kulomiotem. Natalia Kaczmarek i mąż, a w zasadzie jeszcze narzeczony mieszkają w Olsztynie.

Lekkoatletka jest zawodowym żołnierzem Wojska Polskiego.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

78 − = 73

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com, autor Raffaele Conti 88