1851 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Robert Karaś życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym sportowcem?

Robert Karaś jest polskim triathlonistą. Na swoim koncie ma liczne sukcesy sportowe, w tym mistrzostwo świata w Ultra Triathlonie w 2018 r. Od 2020 r. jego partnerką jest Agnieszka Włodarczyk.

Kim jest Robert Karaś?

Karaś przyszedł na świat 30 listopada 1988 r. w Elblągu. Dyscypliną sportową, która przyniosła mu popularność i w której osiągnął największe sukcesy, jest ultra triathlon. Z czasem zaczął również próbować swoich sił w mieszanych sztukach walki. 

Początki kariery Roberta Karasia

Początkowo trenował piłkę ręczną. Dopiero gdy dotknęła go kontuzja, zdecydował się znaleźć dla siebie inną dyscyplinę. Dostał się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, której ostatecznie nie ukończył. Karaś wiek ten wspomina jako burzliwy w swoim życiu. Być może był to dla niego impuls do podjęcia nowych sportowych wyzwań. 

Zapisał się na zawody IM w Szczecinie, które rozbudziły jego pasję do triathlonu, a udany start dał mu nadzieję na owocne treningi w przyszłości. 

Zanim zawodowo rozpoczął treningi, pracował jako strażak. 

Jego brat, Sebastian Karaś, również jest sportowcem, pływa na długich dystansach. 

Robert Karaś i tytuł Ironmena

Robert Karaś Ironman wręcz znokautował w Meksyku, kiedy to został rekordzistą świata na dystansie pięciokrotnego Ironmana. Uzyskał czas 67:58:01. Mistrzem i rekordzistą świata został również na dystansie podwójnego Ironmana w 2017 r. i 2019 r. oraz potrójnego Ironmana w 2018 r. 

10 krotny Ironman, a w zasadzie rekord świata na tym dystansie, Karaś ustanowił w 2023 r. Dystans ten pokonał w czasie 164:14:02

Robert Karaś w Fame MMA debiutował w lutym 2023 r. Pokonał w niej rapera Filipa Marcinka. Jego pierwsza walka była zapowiadana na 14 maja 2022 r., miał się wtedy zmierzyć z Adamem AJ Josefem, czyli Adamem Mozelewskim. Niestety przed walką doznał kontuzji. Po wpisaniu w wyszukiwarkę Robert Karaś live, fani sportowca znajdą nagrania z jego startów w IM i nie tylko.  

Afera dopingowa

Po starcie Polaka w 10-krotnym Ironmanie wykryto u niego niedozwoloną substancję drostanolon. Sportowiec przyznał, że wziął ten steryd, aby przyspieszyć gojenie się złamania żebra. Był też świadomy, że jest to substancja niedozwolona, mimo to zdecydował się na jej przyjęcie. Karaś sam przyznał się przed opinią publiczną, że uzyskał pozytywny wynik kontroli antydopingowej. 

Życie prywatne Roberta Karasia

Z Agnieszką Włodarczyk związał się w 2020 r.  Robert Karaś i Agnieszka Włodarczyk 7 lipca 2021 r. zostali rodzicami. Na świat przyszedł ich syn Milan. Rodzina mieszka wraz ze swoimi zwierzakami w domu w Warszawie. 

Spore kontrowersje w ich związku budzi Agnieszka Włodarczyk i wiek kobiety.  Jest ona o 8 lat starsza od swojego partnera. 

Zanim związał się z aktorką, przez 7 lat był żonaty z Natalią Ćwik. Robert Karaś i żona przez lata stanowili zgrany zespół, to właśnie ona dbała o rozwój jego kariery. 

Karaś Ironman prowadzi zdrowy styl życia, dba o swoją dietę i pilnuje wagi. Sportowiec w licznych wywiadach, czy w książce, którą napisał dużo mówi o pracy sportowca, tym jak radzi sobie bez snu, gdzie szuka motywacji w czasie długodystansowych biegów. Mimo sporej otwartością Robert Karaś zarobki pozostawia tajne. Wiadomo jednak, że sporą część jego honorariów to umowy sponsorskie. W pojedynczych rozmowach zdradza czasem szczegóły swojej działalności, w tym na przykład koszty wynajmu sal do ćwiczeń. 

Robert Karaś Instagram prowadzi regularnie, dzieli się tam informacjami ze swojego życia prywatnego, w tym zdjęciami ze swoją partnerką. Ponadto na Instagram wrzuca zdjęcia ze swoich codziennych treningów. 

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 43 = 49

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła