1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kamil Semeniuk życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym sportowcem?

Kamil Semeniuk jest polskim siatkarzem grającym na pozycji przyjmującego. Od 2021 r. członek reprezentacji.

Kim jest Kamil Semeniuk?

Siatkarz przyszedł na świat 16 lipca 1996 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Jest utytułowanym zawodnikiem, w tym dwukrotnym zwycięzcą Ligi Mistrzów oraz trzykrotnym mistrzem Polski.

Kamil Semeniuk pochodzenie z miejsca od zawsze związanego z siatkówką wykorzystał doskonale. Uczęszczał do Sportowego Gimnazjum nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu. Od dziecka słowo siatkarz - brzmiało dla niego dumnie i marzył o zawodowych sukcesach w tym sporcie. 

Początki kariery Kamila Semeniuka

Zanim zaczęła się jego kariera klubowa, Kamil starał się angażować w klubową działalność, podawał piłki, wycierał boiska. Jego pierwszym klubem był MMKS Kędzierzyn-Koźle. Potem dołączył do Młodej ZAKSY, z którą sięgał po srebro Mistrzostw Polski. 

Tak wyglądają podstawowe dane siatkarza:

  • Kamil Semeniuk wiek: urodził się w 1996 r.
  • Semeniuk wzrost: 195 cm
  • Semeniuk waga: 85 kg
  • Zasięg w ataku: 350 cm 

Kariera klubowa

Od swojego pierwszego sezonu prezentował bardzo wysoki poziom. W niemal każdym meczu grał rewelacyjnie. W finałowym spotkaniu turnieju o Puchar Polski zdobył nagrodę MVP. 

W 2015 r. wszedł wreszcie do dorosłego składu ZAKSY. Na rok (sezon 2018/12019) został wypożyczony do Aluron Virtu Warta Zawiercie. W 2019 r. powrócił do kędzierskiego klubu i z numerem 13 grał już tam do 2022 r. 

Kamil Semeniuk - gdzie gra obecnie? Sir Safety Conad Perugia to nowy włoski dom, w którym rozwija swoje umiejętności Semeniuk. Siatkarz z Polski zastąpił w drużynie Matthew Andersona. Został on wykupiony przez prezesa włoskiego klubu za rekordową kwotę w PlusLidze. Zawodnik zrobił na Ginie Sirci wrażenie swoim występem w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Kamil Semeniuk i Perugia to jego pierwszy zagraniczny kontrakt.

Kamil Semeniuk - gra w reprezentacji

Debiutował w meczu z Belgią. Kamil Semeniuk i reprezentacja narodowa są związani od 2021 r. Rozgrywający szybko dołączył do czołówki polskich zawodników. Na swoim koncie Kamil Semeniuk i członkowie drużyny mają liczne sukcesy:
Memoriał Huberta Jerzego Wagnera - złoto w latach 2021 i 2022
Liga Narodów - złoto w 2023, brąz w 2022 i srebro w 2021
Mistrzostwa Europy - złoto w 2023 i brąz w 2021
Mistrzostwa Świata - srebro w 2022

Życie prywatne Kamila Semeniuka

Przez kibiców bywa nazywany Semenem. W wolnych chwilach uczy się języka włoskiego. 

W 2022 r. siatkarz oświadczył się swojej wieloletniej dziewczynie Katarzynie. Kamil Semeniuk i żona (na razie przyszła) wspólnie przeprowadzili się do Włoch. Swój ślub zaplanowali na sierpień 2025 r. 

Kamil Semeniuk Instagram prowadzi regularnie i chętnie znajduje czas na kontakt ze swoimi fanami. To właśnie za pośrednictwem tego medium poinformował świat o swoich zaręczynach i dacie ślubu.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

83 − 80 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu https://commons.wikimedia.org/, autorem jest Lega Pallavolo Serie A, użyto na podstawie reative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license.