1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Marcin Mroczek życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Marcina Mroczka

Marcin Mroczek jest polskim aktorem telewizyjnym i celebrytą. Urodził się 18 lipca 1982 roku w Siedlcach.

Wykształcenie

Marcin nie ma wykształcenia aktorskiego. Jest absolwentem Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.

Rodzeństwo

Urodził się kilka minut po swoim bracie bliźniaku, Rafale. Rodzice aktora nie wiedzieli o jego istnieniu aż do momentu porodu. Oprócz brata Mroczek ma także starszą o trzy lata siostrę, Agatę.

M jak miłość

Przygoda Marcina z aktorstwem rozpoczęła się, gdy miał 18 lat i wraz z bratem przeszedł pozytywnie wszystkie etapy castingu do serialu M jak miłość. Bracia otrzymali angaż do tej popularnej produkcji, a role bliźniaków Zduńskich przyniosły im ogromną popularność i zdefiniowały kolejne lata ich pracy zawodowej. Marcin wcielił się w postać Piotra, którego serialową miłością jest Kinga Zduńska, grana przez Katarzynę Cichopek. Polacy pokochali telenowelę opowiadającą o perypetiach wielopokoleniowej rodziny Mostowiaków, a wraz z nią całą występującą w niej obsadę. Bracia Mroczkowie to zdecydowanie ulubieńcy widzów. Marcin pracuje na planie serialu od momentu jego powstania, czyli od 19 lat, i jak na razie nic nie wskazuje na to, by jego emisja miała zostać zakończona.

Inne role

W 2003 roku Marcin zadebiutował na dużym ekranie w filmie Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem. Rok później zagrał w miniserialu o tym samym tytule. W 2010 roku pojawił się w filmach: Dancing for you oraz zagranicznej produkcji pt. Wesoła wdówka. W 2015 roku zaczął występować w Teatrze Palladium, w przedstawieniu Mayday II. Cztery lata później wystąpił w filmie Mowa ptaków w roli lekarza i Raz, jeszcze raz w roli brata.

Inne przedsięwzięcia

W 2006 roku zwyciężył w programie telewizyjnym Show!Time. W tym samym roku wystąpił w 4. edycji Tańca z Gwiazdami, w którym razem ze swoją taneczną partnerką, Edytą Herbuś, zajął 3. miejsce. W 2007 roku zajął 1. miejsce w ukraińskiej edycji tego tanecznego show. Rok później reprezentował Polskę w tanecznym Konkursie Eurowizji, w którym ponownie tańczył z Edytą Herbuś. Ostatecznie para wygrała w finale konkursu.

Życie prywatne i związki

W latach 2004-2008 był w związku z prezenterką telewizyjną, Agnieszką Popielewicz. Po rozstaniu związał się z Marleną Muranowicz. Para wzięła ślub w 2013 roku i od tamtej pory są razem. Mają razem dwóch synów: Ignacego i Kacpra. Marcin prowadzi profile w mediach społecznościowych, na których zamieszcza zdjęcia zarówno z życia zawodowego, jak i prywatnego.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Starscream.