1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Katarzyna Cichopek życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Katarzyny Cichopek

Katarzyna Cichopek jest polską aktorką i celebrytką. Urodziła się 7 października 1982 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Ukończyła psychologię stosunków międzykulturowych na Wydziale Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Zdobyła uprawnienia instruktora teatralnego podczas zajęć kółka teatralnego Machulskich Teatru Ochota.

Aktorstwo

Zadebiutowała na małym ekranie w serialu Boża podszewka w 1997 roku. Od 2000 roku wciela się w rolę Kingi Zduńskiej w serialu M jak miłość. Rola przyniosła jej ogromną popularność i zdefiniowała kolejne lata pracy zawodowej. Polacy pokochali telenowelę opowiadającą o perypetiach wielopokoleniowej rodziny Mostowiaków, a wraz z nią całą występującą w niej obsadę. Katarzyna Cichopek to zdecydowanie jedna z ulubienic widzów TVP. Kasia pracuje na planie serialu od momentu jego powstania, czyli od 19 lat, i jak na razie nic nie wskazuje na to, by jego emisja miała zostać zakończona. Równocześnie z wcielaniem się w rolę Kingi aktorka grała epizodyczne role w innych produkcjach telewizyjnych, takich jak: Na dobre i na złe, Daleko od noszy, Ojciec Mateusz, Na sygnale i Tancerze. W 2010 roku zadebiutowała w teatrze w spektaklu Testament cnotliwego rozpustnika w reżyserii Emiliana Kamińskiego wystawianym w Teatrze Kamienica.

Taniec

W 2005 roku Kasia Cichopek wzięła udział w programie rozrywkowym Taniec z Gwiazdami i wraz ze swoim partnerem tanecznym, Marcinem Hakielem, wygrała cały konkurs. Rok później wspólnie zwyciężyli w specjalnym odcinku konkursu Finał Finałów Tańca z gwiazdami. W tym samym roku otworzyli szkołę tańca Hakiel w Warszawie. Następnie otworzyli filie w innych miastach, wydali kurs na DVD i książkę o nauce tańca. W 2007 roku reprezentowali Polskę w 1. Konkursie Tańca Eurowizji w Londynie, ostatecznie zajmując w finale czwarte miejsce.

Inne przedsięwzięcia

W 2007 roku aktorka wraz z Krzysztofem Ibiszem prowadziła program Jak Oni Śpiewają. Prowadziła również program Sexy mama, w którym udowadniała kobietom, że nawet jako matki i żony powinny zadbać o siebie, swoje samopoczucie i pewność siebie. Świetnie odnajduje się także w roli konferansjerki –współprowadziła między innymi Festiwal Romów w Ciechocinku, kilka edycji festiwalu TOPtrendy i kilka koncertów sylwestrowych Sylwestrowa Moc Przebojów. Jest autorką trzech książek poradnikowych: Szkoła tańcaSexy Mama. Bo jesteś kobietą oraz Sexy Mama. Jedz, chudnij i ciesz się sobą!.

Życie prywatne

W 2008 roku Kasia Cichopek wyszła za mąż za tancerza poznanego na planie Tańca z gwiazdami, Marcina Hakiela. Mają syna Adama i córkę Helenę. Dzieci wychowywane są z dala od show-biznesu. Aktorka chętnie dzieli się z fanami zdjęciami ze swojego życia prywatnego, nie pokazując jednak twarzy swoich pociech. Razem z mężem często pokazują się publicznie i uczestniczą w wydarzeniach branżowych.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 10 = 16

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Serecki.