1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Edyta Herbuś życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Edyty Herbuś

Edyta Herbuś jest polską tancerką, aktorką i osobowością telewizyjną. Urodziła się 26 lutego 1981 roku w Kielcach.

Wykształcenie

Ukończyła Technikum Poligraficzne w Kielcach oraz dwuletnie studium charakteryzacji i wizażu teatralno-filmowego.

Kariera taneczna

Wielką pasją i jednym z talentów Edyty jest taniec. Naukę tańca rozpoczęła już jako mała dziewczynka, w wieku 9 lat. Obecnie celebrytka reprezentuje najwyższą, międzynarodową klasę „S” w tańcach latynoamerykańskich. Ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jest finalistką Mistrzostw Polski, Europy i świata w tańcu nowoczesnym, trzykrotną Mistrzynią Polski Formacji Tanecznych, dwukrotną zdobywczynią Pucharu Polski Formacji Tanecznych i wicemistrzynią Polski w tańcach latynoamerykańskich. Wzięła udział także w wielu konkursach tanecznych.

W 2005 roku zaczęła występować w programie Taniec z Gwiazdami, dzięki któremu zyskała sławę i sympatię widzów.

W 2010 roku zaczęła tańczyć w Operze Narodowej. Wystąpiła w spektaklach takich jak: Travaitta czy Salome, a także w spektaklach Teatru Studio, Teatru Polskiego oraz Teatru Capitol.

Aktorstwo

Przygoda Edyty z aktorstwem zaczęła się jeszcze przed udziałem w Tańcu z gwiazdami. Zagrała w pojedynczych odcinkach Plebanii i Kryminalnych. W 2006 roku zaczęła występować w Na Wspólnej. W kolejnych latach grywała w serialach takich jak Tylko miłość, Ojciec Mateusz, Klan czy Na dobre i na złe. W 2016 roku występowała w serialu biograficznym Bodo.

Edyta ze względu na swój przyjemny i charakterystyczny głos jest też aktorką dubbingową. Zadebiutowała w 2007 roku w filmie 7 krasnoludków: Las to za mało - historia jeszcze prawdziwsza, a rok później użyczyła swojego głosu w animacji Wyspa dinozaura.

Osobowość telewizyjna

Edyta wystąpiła w wielu programach telewizyjnych zarówno jako uczestniczka, jak i prowadząca. Wzięła udział w muzycznym programie Jak oni śpiewają?, a w 2006 roku razem z Michałem Pirógiem prowadziła program W rytmie MTV. Dwa lata później wspólnie z Maciejem Rockiem prowadziła show Przebojowe dzieci. W 2016 roku wystąpiła w jednym z odcinków programu Lip Sync Battle.

Życie prywatne

Przez 12 lat Edyta była związana ze swoim tanecznym partnerem, Tomaszem Barańskim. Po rozstaniu z tancerzem spotykała się ze striptizerem, Dawidem Ozdobą. W 2014 roku, już po rozstaniu, Ozdoba wydał książkę ujawniającą szczegóły ich związku pt. Wieczór panieński. Następnie Herbuś przez kilka miesięcy spotykała się z byłym sportowcem, jednym ze współwłaścicieli KSW, Maciejem Kawulskim. Od 2010 roku była w związku z reżyserem, Mariuszem Trelińskim, którego poznała w Operze Narodowej. Para rozstała się jednak po sześciu latach wspólnego życia. Obecnie celebrytka spotyka się z producentem telewizyjnym, Piotrem Bukowieckim, byłym partnerem Doroty Gardias, a także ojcem jej córki, Hani.

Edyta aktywnie prowadzi swoje konta na portalach społecznościowych i chętnie dzieli się momentami swojego życia z fanami.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 10 = 20

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Fryta 73.