1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Rafał Mroczek życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Rafała Mroczka

Rafał Mroczek jest polskim aktorem telewizyjnym i celebrytą. Urodził się 18 lipca 1982 roku w Siedlcach.

Rodzeństwo

Rafał urodził się kilka minut przed swoim bratem bliźniakiem, Marcinem. Oprócz brata Mroczek ma także starszą o trzy lata siostrę, Agatę.

Wykształcenie

Rafał nie ma wykształcenia aktorskiego. Studiował na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, ale ukończył studia na Politechnice Warszawskiej na kierunku budownictwo.

M jak miłość

Przygoda Rafała z aktorstwem rozpoczęła się, gdy miał 18 lat i wraz z bratem przeszedł pozytywnie wszystkie etapy castingu do serialu M jak miłość. Bracia otrzymali angaż do tej popularnej produkcji, a role bliźniaków Zduńskich przyniosły im ogromną popularność i zdefiniowały kolejne lata ich pracy zawodowej. Rafał wcielił się w postać Pawła, którego nie omijały życiowe, miłosne i zawodowe przejścia. Polacy pokochali telenowelę opowiadającą o perypetiach wielopokoleniowej rodziny Mostowiaków, a wraz z nią całą występującą w niej obsadę. Bracia Mroczkowie to zdecydowanie ulubieńcy widzów TVP. Rafał pracuje na planie serialu od momentu jego powstania, czyli od 19 lat, i jak na razie nic nie wskazuje na to, by jego emisja miała zostać zakończona.

Inne role

W 2010 roku pojawił się w filmie Dancing for you, gdzie wcielił się w rolę ochroniarza. Rok później zagrał w komedii Los numeros, a w 2013 roku w filmie SkarLans. Na swoim koncie ma także gościnne występy w takich serialach jak Pierwsza miłość, Tancerze i Nowa.

Inne przedsięwzięcia

W 2006 roku wziął udział w trzeciej edycji programu Taniec z gwiazdami. Jego partnerką była Aneta Piotrowska, z którą ostatecznie wygrał finał programu. Para zajęła drugie miejsce podczas specjalnego odcinka programu – Finał Finałów Tańca z gwiazdami, w którym wystąpili finaliści pierwszych trzech sezonów programu. W 2007 roku uczestniczył w programie Gwiazdy tańczą na lodzie i wraz ze swoją partnerką, Anetą Kowalską, zajął drugie miejsce w finale. W 2015 roku wystąpił w programie Przygarnij mnie, którego bohaterami były gwiazdy, które decydują się na adopcję psa ze schroniska. Ideą programu było propagowanie idei: nie kupuj, adoptuj! 

Życie prywatne i związki

Wieloletnią partnerką była Joanna Skrzyszewska. Poznali się w 2007 roku, gdy Joanna miała 15 lat i startowała w konkursie Miss Polski Nastolatek. Aktor zasiadał wtedy w jury. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy zaczęli się spotykać. Początkowo para nie pokazywała się razem na oficjalnych imprezach i nie afiszowała się związkiem. W październiku 2016 roku urodziła się ich córka, Zosia, a zakochani zaręczyli się podczas wakacji w Meksyku. Do ślubu jednak nie doszło, ponieważ w 2019 roku, po 13 latach związku, para postanowiła się rozstać. Celebryta aktywnie prowadzi profile w mediach społecznościowych, często dzieląc się z fanami zdjęciami z życia prywatnego.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

89 − = 81

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Starscream.