1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Marcin Meller życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Marcina Mellera

Marcin Meller jest polskim dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym. Urodził się 23 października 1968 roku w Warszawie.

Wykształcenie

W 1995 roku ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Kariera

Po ukończeniu studiów swoją karierę związał z czasopismem „Polityka”, gdzie pisał felietony i zajmował się szerokim zakresem tematycznym. W latach 2003–2012 był redaktorem naczelnym polskiej edycji miesięcznika „Playboy”. W roku 2011 został felietonistą tygodnika „Wprost”, a rok później 2012 zaczął pisać artykuły do „Newsweeka”.

W 2000 roku zaczął swoją przygodę z telewizją, zostając prowadzącym reality show Agent na antenie stacji TVN - na planie produkcji spędził dwa lata. W 2005 roku, wraz z Kingą Rusin, współprowadził program śniadaniowy Dzień dobry TVN. Z Rusin pracował do 2008 roku, a następnie zmieniono mu partnerkę na Magdę Mołek. W międzyczasie był gospodarzem teleturnieju TVN Kapitalny Pomysł i prowadził magazyn kulturalny Drugie śniadanie mistrzów na antenie TVN24. Na antenie radia Roxy FM prowadził też autorską audycję zatytułowaną Mellina. W 2016 objął funkcję dyrektora wydawniczego w Grupie Wydawniczej Foksal. Pracę na planie Dzień dobry TVN zakończył w 2019 roku.

W 2020 roku objął funkcję redaktora naczelnego portalu Wirtualna Polska, ale po niecałych trzech tygodniach pracy zrezygnował z powierzonego mu stanowiska.

Publikacje

Meller wykorzystał swoje umiejętności pisarskie i napisał kilka książek. Są to: Gaumardżos! Opowieści z Gruzji napisane we współpracy z żoną Anną, Między wariatami - Opowieści terenowo-przygodowe, Sprzedawca arbuzów oraz Nietoperz i suszone cytryny

Życie prywatne

Dziennikarz był żonaty dwukrotnie. Jego pierwszą żoną była dziennikarka Agnieszka Niezgoda - niestety małżeństwo nie przetrwało próby czasu i para postanowiła się rozstać. W 2007 roku ponownie stanął na ślubnym kobiercu, a jego wybranką została Anna Dziewit. Wspólnie mają dwoje dzieci - syna Gustawa i córkę Basię.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

93 − 92 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: HuBar