1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kinga Rusin życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Kingi Rusin

Kinga Rusin jest polską dziennikarką, prezenterką i celebrytką. Urodziła się 9 marca 1971 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Studiowała italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim.

Kariera telewizyjna

Kariera Rusin zaczęła się na początku lat 90., gdy zaczęła pracować dla Telewizji Polskiej. Początkowo pracowała w redakcji programu Randka w ciemno. Następnie była spikerką między innymi w programie Teleexpress. Oprócz tego pisała reportaże, przygotowywała newsy oraz przeprowadzała wywiady. W 1994 roku została uhonorowana statuetką Wiktora w kategorii Odkrycie telewizyjne roku, a już rok później wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracowała przez cztery kolejne lata. Po powrocie do Polski Rusin podpisała kontrakt z telewizją TVN i została prowadzącą magazynu Wizjer TVN. W 2005 roku zaczęła prowadzić program Dzień dobry TVN, gdzie początkowo partnerował jej Marcin Meller, później Bartosz Węglarczyk, a obecnie Piotr Kraśko. Była także prowadzącą, a później jurorką w programie You Can Dance – Po prostu tańcz, a od 2016 roku prowadzi reality showAgent – Gwiazdy. W 2006 roku Rusin wzięła udział w programie Taniec z gwiazdami, gdzie razem z tanecznym partnerem Stefano Terazzino wygrała całe show.

Inne przedsięwzięcia

Jest współwłaścicielką znanej marki kosmetycznej Pat&Rub. Dziennikarka napisała dwie książki: Co z tym życiem? i Jak zdrowo i pięknie żyć, czyli ekoporadnik.

Życie prywatne

W 1994 roku Rusin wyszła za mąż za dziennikarza, Tomasza Lisa. Małżeństwo rozwiodło się jednak w 2006 roku. Para ma wspólnie dwie córki Polę i Igę. Od 2010 życiowym partnerem Kingi jest adwokat Marek Kujawa.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z www.pl.wikipedia.org. Jest na licencji Cretive Commons. Autorem jest Fryta 73.