1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Maciej Dowbor życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Macieja Dowbora

Maciej Dowbor jest polskim prezenterem telewizyjnym. Urodził się 22 grudnia 1978 roku w Toruniu.

Wykształcenie

Studiował dziennikarstwo na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Kariera

Pierwsze kroki w świecie mediów stawiał w radiowej Trójce, gdzie w latach 1999-2001 był wydawcą i prowadzącym serwisu Departament Sportu. Zainteresowanie i wiedzę na temat sportu mógł wykorzystać także w swoich kolejnych miejscach pracy. Tym razem otrzymał angaż w telewizji TVN, gdzie był odpowiedzialny za redakcję wiadomości sportowych. W 2002 roku przeszedł do TVP2, gdzie prowadził Studio Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City oraz studio Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2002 Korea – Japonia. Następnie został współprowadzącym program Pytanie na śniadanie. W 2005 roku Dowbor po raz kolejny zmienił stację. Tym razem zaczął pracę w Telewizji Polsat, z którą jest związany do dziś. Prowadził tam wiele programów, takich jak: Granice strachu, Interwencja Extra, Światowe rekordy Guinessa, Przereklamowani, Studio Formuły 1, RedBull AirRace oraz Się kręci. W latach 2012–2013 prowadził taneczny program Got to Dance. Tylko taniec, a od wiosny 2014 roku wraz z Piotrem Gąsowskim współprowadzi program Twoja twarz brzmi znajomo.

Dowbor nadal działa w branży radiowej. Od 2015 roku związany jest ze stacją RMF FM, w której prowadził audycję Rozmowy w biegu. Rok później, wraz z Danielem Dykiem, zaczął współprowadzić weekendowy program poranny Wolno wstać.

Życie prywatne

Mamą Macieja jest znana prezenterka filmowa, Katarzyna Dowbor.

Gwiazdor jest mężem aktorki, Joanny Koroniewskiej. Para poznała się na planie serialu M jak miłość, gdzie Dowbor przeprowadzał wywiady z bohaterami tej popularnej produkcji. Po sześciu latach związku urodziła się ich pierwsza córka Janina. Para wzięła ślub w 2014 roku po wielu latach wspólnego życia. Dwa lata później na świat przyszło ich drugie dziecko, córka Helena. Aktorzy uważani są za jedną z najsympatyczniejszych par w polskim show-biznesie. Chętnie udzielają wywiadów i pojawiają się na wydarzeniach branżowych.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 1 = 1

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: https://flickr.com/photos/96799800@N07