1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Katarzyna Dowbor życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Katarzyny Dowbor

Katarzyna Dowbor jest polską dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Urodziła się 7 marca 1959 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Ukończyła studia pedagogiczne ze specjalizacją z seksuologii na Uniwersytecie Warszawskim.

Kariera

Swoją karierę medialną rozpoczęła w Programie III Polskiego Radia. Następnie została zatrudniona w Telewizji Polskiej, gdzie prowadziła programy takie, jak Pytanie na śniadanie, Ogrodowa Dowborowa czy Szczęśliwa 13-tka. Jako dziennikarka realizowała też reportaże i prowadziła programy publicystyczne. W międzyczasie prowadziła też autorskie audycje radiowe, na przykład Dowborowe towarzystwo na antenie Radia Dla Ciebie. Można ją także było zobaczyć w roli konferansjerki podczas wielu wydarzeń i imprez. Od 1997 przez kilka lat współprowadziła ze Sławomirem Świerzyńskim coroczny Festiwal Piosenki Biesiadnej w Mrągowie.

Po 30 latach pracy w stacji TVP Dowbor postanowiła zmienić pracodawcę. W 2013 roku rozpoczęła współpracę z telewizją Polsat, w której prowadzi program Nasz nowy dom. Jest to show, w którym ekipa budowlana ma 5 dni na wyremontowanie domu lub mieszkania potrzebującej rodziny.

Inne działalności

W latach 1994-1998 była radną Rady Miejskiej w Piasecznie. Dziennikarka jest wielką pasjonatką koni i jeździectwa. Jest organizatorką i pomysłodawczynią Jeździeckich Mistrzostw Polski Środowisk Twórczych Art Cup w Zakrzowie. Prezenterka jest także pisarką. W 2018 roku współtworzyła książkę dla dzieci zatytułowaną Stajnia pod tęczą. Rok później wydała autorską książkę pt. Apetyt na życie. Dowbor próbowała także swoich sił w aktorstwie. Wystąpiła w kilku filmach i telewizyjnych serialach, między innymi: Komedia małżeńska, Tato, Na dobre i na złe, W labiryncie czy Ekstradycji.

Życie prywatne

Dowbor była trzykrotnie zamężna. Jej pierwszym mężem był Piotr Dowbor, drugim - Janusz Atlas, natomiast trzecim, Grzegorz Świątkiewicz. Ze związku z pierwszym mężem ma syna, Macieja Dowbora. Prezenterka ma także córkę, której ojcem jest Jerzy Baczyński. Obecnie gwiazda telewizji jest singielką.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 27 = 31

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Sławek