1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Joanna Koroniewska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym aktorem?

Życiorys i biografia Joanny Koroniewskiej

Joanna Koroniewska jest polską aktorką i celebrytką. Urodziła się 27 maja 1987 roku w Toruniu.

Wykształcenie

W 2001 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi oraz Warszawską Szkołę Reklamy.

Kariera aktorska

Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła już w okresie szkolnym, gdy grała w toruńskim Spiętym Teatrze Spinaczy. Pierwszą rolą i szansą na zaistnienie w telewizji była rola Małgosi Mostowiak w serialu M jak miłość. Rola przyniosła jej ogromną popularność i zdefiniowała kolejne lata jej pracy zawodowej. Polacy pokochali telenowelę opowiadającą o perypetiach wielopokoleniowej rodziny Mostowiaków, a wraz z nią całą występującą w niej obsadę. Aktorka występowała w popularnym serialu od jego pierwszego odcinka w 2000 roku do 2013 roku, kiedy to postanowiła odejść z obsady. W 2003 zagrała główną rolę w filmie Mateusza Dymka pt. Zwierzę powierzchni, nagradzanym na festiwalach filmów niezależnych. Trzy lata później wystąpiła w krótkometrażowym dramacie, Cold Kenya. W międzyczasie grała epizodyczne role w serialach telewizyjnych, takich jak Daleko od noszy, Niania, Hotel 52 czy Julia. W swoim dorobku ma także pracę w Teatrze Polskiego Radia oraz pracę dubbingową, użyczyła głosu w filmach Garbi: super bryka oraz Hannah Montana: Film. W 2015 roku nagrała polską wersję audiobooka Pięćdziesiąt twarzy Greya. Joanna jest czynną aktorką teatralną, wystąpiła w wielu spektaklach, między innymi, w Interesie życia w reż. Tomasza Dutkiewicza w Teatrze Komedia w Warszawie czy Seks, chemia i latanie w reżyserii Marcina Sosnowskiego w Teatrze Bajka.

Inne przedsięwzięcia

W swojej karierze wystąpiła w wielu programach telewizyjnych. Była uczestniczką programów rozrywkowych: Taniec z gwiazdami i Tylko nas dwoje, a także kapitanką jednej z drużyn w teleturnieju Kocham cię, Polsko! i prowadzącą programów: Matka czy nastolatka i Tajemniczy składnik. Koroniewska często bierze udział w kampaniach reklamowych – wystąpiła w reklamie obuwia Wojas i lodów Koral. W 2014 roku aktorka włączyła się w akcję „Kwiat kobiecości”, mającą na celu nakłanianie kobiet do poddawania się regularnym badaniom cytologicznych.

Życie prywatne

Joanna ma ma starszego o dwa lata przyrodniego brata, Jacka. Ojciec porzucił rodzinę, gdy aktorka miała 2 lata, zaś mama zmarła na raka gdy ta miała 22 lata. W 2014 roku Koroniewska poślubiła prezentera telewizyjnego, Macieja Dowbora, z którym ma dwie córki, Janinę i Helenę. Małżeństwo bardzo chroni życie prywatne swoich dzieci. Rzadko udzielają wywiadów i trudno spotkać ich razem na celebryckich imprezach. Para cieszy się statusem jednego z najsympatyczniejszych i najpopularniejszych w polskim show biznesie.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

24 + = 31

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autorem jest Ja Fryta.