1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Lanberry życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Lanberry

Lanberry, a właściwie Małgorzata Uściłowska, jest polską piosenkarką. Urodziła się 12 lutego 1987 w Wyszkowie.

Wykształcenie

Piosenkarka ukończyła studia lingwistyczne.

Kariera muzyczna

Styczność z muzyką miała już od dzieciństwa, wychowała się bowiem w bardzo muzykalnej rodzinie. Już jako mała dziewczynka uczyła się gry na skrzypcach i wiedziała, że swoją przyszłość chce związać z muzyką. Jako nastolatka założyła konto w serwisie YouTube, gdzie publikowała znane utwory w swoim wykonaniu. Zanim rozpoczęła swoją karierę w branży muzycznej, kilkukrotnie próbowała swoich sił w telewizyjnych konkursach talentów. W 2013 roku wzięła udział w trzeciej edycji programu The Voice of Poland, a rok później w przesłuchaniach do talent show X Factor. W żadnym jednak nie odniosła znaczącego sukcesu. Dopiero w 2015 roku początkująca wokalistka dała się poznać szerszej publiczności dzięki wydanemu singlowi zatytułowanemu Podpalmy świat. Piosenka bardzo szybko stała się przebojem goszczącym w największych rozgłośniach radiowych w Polsce. Dziewczyna nie spoczęła jednak na laurach i zaczęła tworzyć kolejne utwory, które sprawiły, że liczba jej fanów rosła w zaskakującym tempie. Bardzo szybko udało jej się wydać debiutancki album, nazwany po prostu Lanberry. Kując żelazo póki gorące, w 2017 roku wystartowała w krajowych eliminacjach do Eurowizji 2017, gdzie zaprezentowała anglojęzyczną wersję utworu Only Human. Piosenka nie wygrała jednak selekcji, ale zaczęła pojawiać się na listach przebojów. Chociaż porażka bardzo ją dotknęła, artystka nie przestała pracować nad kolejnymi utworami. Skupiła się także na pisaniu tekstów zarówno dla siebie, jak i innych artystów. Jedną z napisanych przez nią piosenek jest Anyone I Want to Be, którą Roksana Węgiel wykonała podczas konkursu Eurowizji Junior 2018. Kolejnym Potwierdzeniem jej umiejętności do tworzenia przebojów był finał Eurowizji Junior 2019, w którym Viki Gabor zwyciężyła z piosenką Superhero, również współtworzoną przez Lanberry. W styczniu 2019 roku wokalistka otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategoriach: „Album roku pop”, „Najlepsza oprawa graficzna albumu”, „Utwór roku” i „Kompozytor roku”.

W 2020 roku zdobyła nagrodę jury podczas koncertu „Premiery” na festiwalu w Opolu, wykonując swoją nową piosenkę zatytułowaną Plan awaryjny. W październiku 2020 ukazał się jej trzeci album studyjny Co gryzie panią L?

Życie prywatne

Lanberry zalicza się do grona artystek, które dość mocno strzegą swojego życia prywatnego. Wokalistka nie opowiada publicznie o swoich relacjach i związkach. Na swoim Instagramie dziewczyna publikuje treści i zdjęcia związane ze swoją pracą.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

61 + = 69

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki