1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Filip Lato życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Filipa Lato

Filip Lato jest polskim wokalistą. Urodził się 31 października 1991 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Ukończył studia prawnicze i jest specjalistą w prawie handlowym.

Kariera muzyczna

Swoją przygodę z muzyką zaczął bardzo wcześnie, bowiem już jako mały chłopiec uczył się gry na fortepianie w szkole muzycznej. Samodzielnie też nauczył się grać na gitarze. Chociaż szkoły muzycznej nie ukończył to właśnie z muzyką postanowił związać swoją karierę zawodową. Pierwszym krokiem, aby ziścić to marzenie było wzięcie udziału w programie The Voice of Poland, którego celem jest odkrywanie utalentowanych wokalnie osób. Filip zakwalifikował się do dalszego etapu, dołączając do drużyny prowadzonej przez Tomsona i Barona. Ostatecznie zakończył udział na odcinkach na żywo. Mimo że programu nie udało się wygrać, udział w talent show zapewnił Filipowi rozgłos i rozpoznawalność na rynku muzycznym i stał się przełomem na jego muzycznej ścieżce. W 2017 roku nagrał z zespołem Sound’n’Grace utwór 100, który promował ich album pt. Życzenia. Singiel bardzo szybko trafił na szczyty list przebojów i stał się najpopularniejszym utworem Filipa. Jeszcze w tym samym roku 2017 roku Lato wydał debiutancki utwór solowy zatytułowany Czy chcesz, czy nie, który wykorzystano w ścieżce dźwiękowej do seriali: W rytmie serca i Barwy szczęścia. W 2018 roku wokalista był już na tyle znany w świecie show-biznesu, że został zaproszony do udziału w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo, którego okazał się zwycięzcą. W kwietniu 2018 roku wydał utwór Halo Ziemia, który promował jego debiutancki album o tym samym tytule. Rok później Lato nagrał utwór w duecie z Julą zatytułowany Zanim nas policzysz. W 2019 roku Filip został jurorem w programie Śpiewajmy razem. All Together Now.

Życie prywatne

Piosenkarz nie rozmawia w mediach o swoim życiu prywatnym, skupiając się przede wszystkim na swoich planach i realizacjach zawodowych. Nie wiadomo więc, czy serce młodego artysty jest już zajęte. Lato aktywnie prowadzi swoje konto na Instagramie, na którym liczba jego fanów i obserwujących stale rośnie.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

63 + = 68

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Serecki