1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Viki Gabor życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Viki Gabor

Viki Gabor, a właściwie Wiktoria Gabor, jest polską piosenkarką i zwyciężczynią 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2019 roku. Urodziła się 24 lipca 2007 roku w Hamburgu.

Pochodzenie i rodzina

Viki ma romskie korzenie i pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny. Urodziła się w Niemczech, ale dzieciństwo spędziła w Polsce. Następnie wraz z rodziną przeprowadziła się na siedem lat do Wielkiej Brytanii. Obecnie Wiktoria mieszka w Krakowie z rodzicami i starszą o 4 lata siostrą, Melisą, która jest kompozytorką i autorką tekstów.

Początki

Mimo że Viki ma 12 lat i dopiero zaczyna swoją karierę, ma już na swoim koncie duże sukcesy. W 2018 roku wzięła udział w castingach do programu The Voice Kids, gdzie zachwyciła jurorów swoim głosem i zakwalifikowała się do następnego etapu, wybierając drużynę Tomsona i Barona. Pomyślnie przechodziła kolejne etapy programu, aż dostała się do finału, w którym wykonując swój debiutancki singiel Time, zajęła drugie miejsce. Dzięki popularności, jaką zdobyła w programie, została zaproszona na Young Choice Awards w ramach 53. festiwalu sopockiego, gdzie miała szansę zaprezentowania swojej autorskiej piosenki.

Eurowizja 2019

Na początku 2019 roku dziewczynka wzięła udział w eliminacjach do tegorocznej Eurowizji dla dzieci w programie Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2019, w odcinku z zespołem Blue Café. Viki wygrała odcinek i awansowała do finału, podczas którego zaprezentowała między innymi swoją piosenkę konkursową, Superhero. Utwór ten porusza ważny obecnie temat ochrony środowiska. Zdobyła maksymalną liczbę punktów, zostając tym samym reprezentantką Polski w 17. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 organizowanym w Gliwicach. Viki zaśpiewała Superhero, częściowo po angielsku, a częściowo po polsku. Piosenka i jej wykonanie bardzo przypadły do gustu widzom Eurowizji. Nastolatka miała jednak poważną konkurencję. Znacząco wyróżniali się reprezentanci Kazachstanu i Hiszpanii. To jednak Polka zdobyła największe poparcie widzów w głosowaniu i rekordową liczbę punktów, wygrywając tym samym cały konkurs.

Wiktoria odniosła historyczne zwycięstwo, ponieważ powtórzyła sukces swojej koleżanki, Roksany Węgiel, z zeszłego roku, a żaden inny kraj nigdy wcześniej nie zwyciężył dwa razy z rzędu w tym konkursie.

Taki sukces na pewno bardzo dobrze wróży początkującej piosenkarce, która już w tak młodym wieku stała się rozpoznawalna i zdobyła sympatię i uznanie fanów.

Media społecznościowe

Viki Gabor na prowadzi swoje konto na Instagramie, gdzie obserwuje ją już ponad 200 tysięcy osób. Młoda artystka w serwisach społecznościowych zamieszcza przede wszystkim informacje związane ze swoją działalnością muzyczną, ale również zdjęcia i relacje zza kulis.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

7 + 2 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikipedia.org. Zdjęcie jest na licencji Creative Commons. Autor to Serecki.