1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Kylie Jenner życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Biografia i życiorys Kylie Jenner

Kylie Jenner jest amerykańską celebrytką i modelką urodzoną 10 sierpnia 1997 roku w Los Angeles.

Relacje rodzinne

Kylie jest córką lekkoatlety i mistrza olimpijskiego w wieloboju, Bruce’a Jennera i Kris Jenner. Jej siostrą jest Kendall Jenner, a przyrodnimi siostrami Kim, Khloe i Kourtney Kardashian. Łącznie ma ósemkę przyrodniego rodzeństwa. W 2015 roku rodzice Kylie rozwiedli się, a sam Bruce przeszedł operację zmiany płci i od 2015 roku oficjalnie zmienił imię na Caitlyn.

Popularność i kariera

Kylie zyskała popularność dzięki reality show na temat swojej rodziny pt. „Z kamerą u Kardashianów”. Stała się rozpoznawalna również dzięki swoim sławnym przyrodnim siostrom, z którymi często pojawia się publicznie i tworzy wspólne projekty.

Karierę modelki rozpoczęła od sesji dla Searsa. W kolejnych latach brała udział w sesjach zdjęciowych dla wielu magazynów, takich jak „Teen Vouge” czy „Cosmopolitan” . Celebrytka sygnuje swoim nazwiskiem również wiele projektów i kampanii. Założyła firmę kosmetyczną – Kylie Cosmetics i stworzyła własną markę Kylie Skin zajmującą się tworzeniem wegańskich kosmetyków do pielęgnacji.

Kylie regularnie pojawia się w programach telewizyjnych, a także pokazuje się na najważniejszych wydarzeniach show-biznesu. Obecnie prowadzi własny program pt. „Life of Kylie” i bierze udział w sesjach zdjęciowych dla największych marek modowych.

Życie prywatne

Przez trzy lata spotykała się z amerykańskim raperem, Tygą. W 2018 roku celebrytka urodziła córkę Stormi Webster, której ojcem jest raper Travis Scott.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 20 = 30

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu commons.wikimedia.org. Autorem jest Hayu. Zdjęcie wykorzystane na podstawie licencji Creative Commons Attribution 3.0 Unported.