1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Zygmunt Chajzer życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym dziennikarzem?

Życiorys i biografia Zygmunta Chajzera

Zygmunt Chajzer jest polskim dziennikarzem i prezenterem. Urodził się 1 maja 1954 roku w Warszawie.

Wykształcenie

Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz wydziału dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Kariera radiowa

Od początku swojej kariery był związany z radiową Jedynką, na której antenie prowadził, takie programy jak: Sygnały dnia, Cztery pory roku czy Lato z radiem. Następnie był związany z Radiem Złote Przeboje, a w 2015 roku przyjął rolę gospodarza audycji Pogodny poranek w Radiu Pogoda.

Kariera telewizyjna

Pracę w telewizji rozpoczął w 1984 roku w Telewizji Polskiej, gdzie prowadził Wiadomości i loterię Teletombola. W 1997 roku związał się ze stacją Polsat, gdzie przez trzy lata prowadził teleturniej Idź na całość. To właśnie z tą produkcją jest najbardziej kojarzony i dzięki niej zdobył największy rozgłos i sympatię widzów. Jako prowadzący otrzymał Telekamerę w dwóch kategoriach.

W 2000 roku zaczął pracę w stacji TVN, gdzie prowadził programy: Telegra, Chwila prawdy i Ananasy z mojej klasy.

Po pięciu latach wrócił do Polsatu, gdzie był gospodarzem takich programów jak: Na zawsze razem, Grasz czy nie grasz, Moment prawdy i Gwiezdny Cyrk.

Od 2019 roku współprowadzi program TV Okazje EXTRA na antenie TV Okazje.

Inne działalności

Dziennikarz wystąpił w kilku reklamach telewizyjnych, między innymi: proszków do prania Vizir, sieci Play oraz napoju Pepsi. W 2019 roku wypuścił na rynek własny proszek do prania o nazwie Mr. Ziggi. Chajzer brał udział w wielu programach rozrywkowych - w 2007 roku uczestniczył w show Gwiazdy tańczą na lodzie, w którym zajął 9. miejsce. Wystąpił także w dziesiątej edycji Tańca z gwiazdami, gdzie zakończył przygodę z programem na 6. miejscu.

W 2018 roku Chajzer, wraz z synem Filipem, uczestniczył w programie Ameryka Express.

Życie prywatne

Żoną Zygmunta jest Dorota Chajzer. Para wzięła ślub w 1984 roku. Mają wspólnie dwoje dzieci: syna Filipa oraz córkę Weronikę. Chajzer ma także córkę z poprzedniego związku - Karolinę.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

52 − 43 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Sławek