1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Weronika Anna Marczak życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym pisarzem?

Weronika Anna Marczak jest polską pisarką, szczególnie znaną z gatunku young adult. Napisany przez nią cykl książek Rodzina Monet stał się bestsellerem i uznawany jest za nowy fenomen w literaturze dedykowanej młodzieży.

Kim jest Weronika Anna Marczak?

Z wykształcenia dziennikarka. Jest absolwentką Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Zaraz po studiach zdecydowała się na wyjazd do Hiszpanii. To właśnie tam powstał jej bestsellerowy cykl.

Ile lat ma Weronika Anna Marczak, jedna z najlepiej zarabiających i najchętniej czytanych polskich autorek? Pisarka przyszła na świat w 1997 r. Weronika Anna Marczak daty urodzenia nie podaje w swoich social mediach.

Mimo że swój Instagram Weronika Anna Marczak prowadzi bardzo nieregularnie i nie zamieszcza tam szczegółowych informacji ze swojej codzienności, to jej konto śledzi ponad 100 tys. osób.

Weronika Anna Marczak pochodzenie

Autorka pochodzi z Polski. Dorastała we Wrocławiu. Obecnie mieszka i pracuje w Wiedniu.

Weronika Anna Marczak książki

Opowieść o 14-letniej Hailie powstawała głównie w barcelońskich kawiarniach, gdzie autorka spędzała czas z laptopem i filiżanką czarnej kawy. Pracę nad powieścią kontynuowała w Wiedniu, gdzie wyjechała, by związać się z branżą kryptowalut.

Pierwszy tom jej cyklu Rodzina Monet. Skarb powstał już w 2019 r. Początkowo autorka swoją opowieść publikowała na Wattpadzie, stronie umożliwiającej publikowanie i udostępnianie swojej twórczości innym użytkownikom.

Weronika Anna Marczak książki zaczęła wydawać w 2022 r. Historia Rodziny Monet ukazała się nakładem wydawnictwa You&Ya.

Rodzina Monet

Rodzina Monet ile tomów liczy? Oto rozpiska wszystkich tytułów cyklu:

  • Rodzina Monet. Tom I: Skarb, 2022
  • Rodzina Monet. Tom II: Królewna cz. I, 2023
  • Rodzina Monet. Tom II: Królewna cz. II, 2023
  • Rodzina Monet. Tom III: Perełka cz. I, 2023
  • Rodzina Monet. Tom III: Perełka cz. II, 2023

Cykl był nominowany do nagrody Bestsellery Empiku 2022. Ostatecznie książka nie zdobyła nagrody, ale jej autorka otrzymała tytuł Pisarki roku.

Kontrowersje wzbudza wiek czytelników cyklu. Rodzina Monet - od ilu lat polecana? Wydawnictwo rekomenduje ją dla czytelnika 10+. Wśród recenzji ekspertów, w tym dziennikarzy zajmujących się literaturą i edukacją, często pada jednak zarzut, że książki te nie nadają się dla tak młodego czytelnika. Główne argumenty to romantyzowanie przemocy oraz powierzchowne traktowanie emocji (w tym na przykład tych towarzyszących żałobie).

Fenomen Rodziny Monet polega na tym, że dzięki niej młodzież zaczęła traktować czytanie jak czynność wspólnotową, coś społecznego, o czym można na bieżąco rozmawiać czy zamieszczać relacje w social mediach.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła Weronika Marczak Wikipedia podpowie nam też, że jest ona jedną z najpopularniejszych autorek na polskim Wattpadzie. Jej teksty wyświetlono tam ponad 4 miliony razy.

Lubi mówić o sobie: Weronika Marczak pisarka. Swój wolny czas chętnie poświęca na podróże.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 4 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z https://commons.wikimedia.org/, autorem jest Margoz, umieszczone na podstawie Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license.