1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Jakub Rzeźniczak życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piłkarzem?

Jakub Beniamin Rzeźniczak to pochodzący z Łodzi piłkarz. Gra na pozycji obrońcy. Obecnie związany z klubem Wisła Płock, należał również do reprezentacji Polski.

Jakub Rzeźniczak – wiek

Piłkarz urodzony 26 października 1986 r. w Łodzi swoją karierę rozpoczął jeszcze jako nastolatek. O karierze piłkarskiej marzył już w dzieciństwie.

Jakub Rzeźniczak – życiorys

Jakub Rzeźniczak jest utalentowanym i utytułowanym piłkarzem. Zarówno jego życie zawodowe, jak i prywatne są wyjątkowo burzliwe. Był związany z klubami Legia Warszawa, Widzew Łódź i Qarabağ Ağdam, Wisła Płock. Należał do reprezentacji Polski w latach 2008-2014.

Jakub Rzeźniczak - kariera piłkarska

Pierwszym klubem piłkarza było Widzewie Łódź. Tam zaczynał swoją profesjonalną karierę. Miał wtedy 16 lat, jego talent został zauważony przez trenera Andrzeja Kretka. Dopiero w 2004 r. przeniósł się do Legii Warszawa, z którą związał się na dwanaście sezonów.

Był to wyjątkowo dobry czas w jego karierze, bo właśnie z Legią Warszawa Rzeźniczak zdobył pierwsze w swojej karierze mistrzostwo Polski.

W 2006 r. na rok został wypożyczony do swojego pierwszego klubu i w sezonie 2006/2007 rozegrał 25 spotkań w barwach Widzewa Łódź.

Jakub Rzeźniczak z czasem został kapitanem stołecznego zespołu. Z zespołem zdobył pięć tytułów mistrzowskich, sześć krajowych pucharów, Superpuchar Polski. Należy do grona najbardziej utytułowanych graczy Legii Warszawa.

W 2017 r. zdecydował się na rozwiązanie umowy ze stołeczną drużyną i przeniósł się do azerskiego klubu Karabach Agdam (Qarabağ). Również tam odnosił sukcesy i wywalczył dwa tytuły mistrzowskie tamtejszej ligi.

Od 2019 r. związany jest z Wisłą Płock.

Po raz pierwszy w reprezentacji Polski zagrał 14 grudnia 2008 r. Pod okiem trenera Leo Beenhakkera wystąpił w dziewięciu meczach.

Magdalena Stępień a Jakub Rzeźniczak

Z Magdaleną Stępień związał się w marcu 2020 r. Byli parą do czerwca 2021 r. Miesiąc po rozstaniu Magdalena Stępień urodziła mu syna, którego nazwali Oliwier. Dziecko niedługo po urodzeniu zachorowało na nowotwór wątroby. Magdalena Stępień i Jakub Rzeźniczak walczyli o życie syna. Magdalena założyła zbiórkę, aby zebrać środki na leczenie za granicą.

Jakub Rzeźniczak o chorobie syna wypowiadał się znacznie mniej, niż jego była partnerka. Był przeciwny wyjazdowi do Izraela i tamtejszym leczeniu. Również sama zbiórka na leczenie wywołała sporo kontrowersji, a na piłkarza spadła fala krytyki, po której wydał oświadczenie na temat swojego zaangażowania w leczenie syna, który ostatecznie zmarł w lipcu 2022 roku.

Jakub Rzeźniczak - dzieci

Pierwsza narzeczona piłkarza była modelką. Z Edytą Zając Rzeźniczak wziął ślub w 2016 r. Małżeństwo przetrwało cztery lata. Po budzącym wiele emocji rozstaniu z Magdaleną Stępień (czerwiec 2021) Jakub Rzeźniczak bardzo szybko zaangażował się w kolejną relację. Jego nowa partnerka Paulina Nowicka przyjęła oświadczyny już w grudniu 2021 r. W listopadzie 2022 roku para wzięła ślub na Florydzie.

Partnerki, nieślubne dzieci Jakuba Rzeźniczaka i jego kochliwość wzbudzają spore zainteresowanie portali plotkarskich.

Jakub Rzeźniczak ma dziecko z pozamałżeńskiego związku z Eweliną Tyszkiewicz. Inez przyszła na świat w 2017 r.

Zarobki Jakuba Rzeźniczaka podczas pobytu w Wiśle Płock

Majątek i pensja piłkarza zaczęły wzbudzać spore zainteresowanie w czasie, gdy Magdalena Stępień prowadziła zbiórka na leczenie ich syna. Jakub Rzeźniczak swoje zarobki może zdecydowanie zaliczyć do wyjątkowo satysfakcjonujących. Jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy klubu. Tygodniowo zarabia ponad 11 tys. zł, co w skali roku przekłada się na kwotę niemal 600 tys. zł.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 60 = 63

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z serwisu wikicommons. Zostało wykorzystane na podstawie Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic license.