1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Sławomir Mentzen życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym politykiem?

Sławomir Mentzen jest polskim politykiem i przedsiębiorcą. Związany z partią Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Kim jest Sławomir Mentzen?

Przyszedł na świat 20 listopada 1986 r. w Toruniu. Ukończył Gimnazjum i Liceum Akademickie w swoim rodzinnym mieście. Sławomir Mentzen wykształcenie wyższe zdobył na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Studiował tam ekonomię. W wieku 32 lat uzyskał doktorat nauk ekonomicznych. Dodatkowo kształcił się na kierunku fizyka teoretyczna.

Od 2017 r. widnieje na liście doradców podatkowych.

Sławomir Mentzen pochodzenie

Polityk pochodzi z Torunia. To tutaj dorastał, kształcił się i stawiał pierwsze kroki w polityce. Ojciec Sławomira Mentzena, Mieczysław był zasłużoną postacią w ich rodzinnym mieście. Mieczysław, z wykształcenia matematyk, otrzymał stanowisko profesora nadzwyczajnego UMK.

Sławomir Mentzen majątek

Sławomir Mentzen życiorys ma wyjątkowo bogaty. Polityk znany jest z licznych biznesów, które otwierał. Przykładowo z Karolem Kaplicą w 2013 r. stał się właścicielem kancelarii rachunkowo-księgowej.

Sławomir Mentzen majątek swój pomnażał, angażując się w działalność kolejnych przedsiębiorstw, takich jak Biuro Rachunkowe Amicus (prezes od 2016 r.), czy Browar Mentzen (działa od 2020 r.), prosperująca w Toruniu, Warszawie i Gdańsku Kancelaria Mentzen (od 2021 r.), czy sklep myśliwski. Spore poruszenie w mediach wywołały informacje o tym, ile zarabiają pracownicy polityka. Ich zarobki można było poznać dzięki ogłoszeniom o pracę w kancelarii.

Sam Sławomir Mentzen nie składa jednak jawnego oświadczenia majątkowego, nie będąc posłem, nie ma takiego obowiązku.

Polityk zaangażowany w Kongres Polskiego Biznesu, na czele którego stanął w 2020 r.

Kariera polityczna Sławomira Mentzena

Jaka partia polityczna była jego wyborem? W latach 2007-2009 należał do Unii Polityki Realnej. Po okresie bezpartyjnym przystąpił do KORWiN, tak od 2017 r. sprawował funkcję wiceprezesa.

Po raz pierwszy w wyborach wystartował w 2018 r. Bez powodzenia kandydował na stanowisko prezydenta Torunia. Już rok później brał udział w przygotowaniu koalicji politycznej Konfederacja KORWiN, Braun, Liroy, Narodowcy. Ugrupowanie poniosło klęskę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W emocjach polityk wypowiedział wtedy wyjątkowo kontrowersyjny pogląd: Nie chcemy: Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej, za które został oskarżony o nawoływanie do nienawiści.

Z tak zawiązanej koalicji w 2019 r. powstała Konfederacja Wolność i Niepodległość. Już momencie zakładania należał do jej liderów. W lutym 2023 r. powierzono mi funkcję współprzewodniczącego rady.

Dla partii tworzył program gospodarczy i bez powodzenia wystartował w wyborach planetarnych i ubiegał się o mandat posła.

Kiedy w październiku 2022 r. Janusz Korwin-Mikke zrezygnował ze stanowiska prezesa KORWiN, Sławomir zastąpił go na tej pozycji. Kilka miesięcy później został współprzewodniczącym rady liderów Konfederacji. Jego bliskim współpracownikiem jest Krzysztof Bosak.

Szczegółowe wyniki wyborcze polityka można znaleźć wpisując: Sławomir Mentzen Wikipedia.

Sławomir Mentzen życie prywatne

Polityk działał jako publicysta w Magna Polonia oraz portalu konserwatyzm.pl. Popularność zyskał w czasie pandemii, kiedy to objaśniał w internecie założenia Polskiego Ładu. Z czasem wpadł również na pomysł organizacji cyklicznego wydarzenia pod nazwą: piwo z Mentzenem.

Polityk jest popularny w social mediach. Sławomir Mentzen Twitter i TikTik prowadzi z sukcesem od lat, obserwuje go tam kilkaset tysięcy osób. Na swoich social mediach Sławomir Mentzen poglądy, nawet te najbardziej kontrowersyjne, takie jak całkowity zakaz aborcji, czy wyjście Polski z Unii Europejskiej, bardzo chętnie prezentuje obserwującym go osobom. 

Kontrowersyjne wypowiedzi sprawiły, że polityk stał się postacią memiczną. Internauci tworzą memy aby w prześmiewczy sposób skomentować jego wypowiedzi i zachowania.

Sławomir Mentzen, żona oraz trójka ich dzieci mieszka w Toruniu. Dzieci wychowuje w duchu tradycyjnych zasad, które sam wyznaje.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 2 = 2

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portali wikicommons. Zostało wykorzystane na podstawie Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International license. Autorem jest Adrian Grycuk