1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Max Czornyj życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Max Czornyj, a właściwie Maksymilian Dymitr Czornyj jest polskim pisarzem. Debiutował w 2017 r. i od tego czasu regularnie publikuje nowe kryminały, thrillery psychologiczne, powieści obyczajowe oraz te oparte na faktach. Sprzedaż jego książek sięga setek tysięcy egzemplarzy. Z wykształcenia adwokat.

Kim jest Max Czornyj?

Pisarz przyszedł na świat 6 września 1989 r. w Lublinie w rodzinie o korzeniach niemiecko-rusińskich. Max Czornyj ma wykształcenie prawnicze. Aplikację adwokacką kończył przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w swoim rodzinnym mieście.

Pisarz w licznych wywiadach, których udziela, twierdzi, że znajomość prawa bardzo pomaga mu w tworzeniu prawdziwych opowieści kryminalnych.

Obecnie Max Czornyj wraz z żoną mieszka w Lublinie, swoim ukochanym mieście.

Max Czornyj książki

Autor specjalizuje się w kryminałach oraz thrillerach psychologicznych. Max Czornyj książki wydaje od 2017 r. Debiutował powieścią Grzech, która otwierała całą serię. Głównym bohaterem jest w niej komisarz Deryło.

Już w 2019 r. napisał nową serię. Tym razem główne skrzypce gra tam duet Langer/Rembert. Inaugurował ją książką Ślepiec.

W 2020 r. opublikował swoją pierwszą książkę obyczajowo-historyczną. Zatytułował ją Córka nazisty. Dwa lata później w serii Filia na faktach wydał książkę Kat z Płaszowa o austriackim zbrodniarzu wojennym Amonie Göth.

Opisy wszystkich książek Maxa Czornyja można znaleźć na portalu LubimyCzytać.

O czym pisze Max Czornyj?

Jego książki charakteryzują się dużą brutalnością i barwnymi opisami. Sporo miejsca poświęca seryjnym mordercom i psychopatom, których postaci bardzo często wysuwają na pierwszy plan pisanych przez niego historii.

Wziął również na warsztat autentyczne zbrodnie i zbrodniarzy, którym zaczął poświęcać całe powieści. Max Czornyj Mengele. Anioł śmierci z Auschwitz napisał w 2022 r. Książka poświęcona jest historii Josefa Mengelego. Muzeum Auschwitz odradza jednak traktowanie powieści, jako wiarygodne źródło historyczne. Książka sprowokowała szeroką dyskusję na temat literatury obozowej i wojennej. Spore kontrowersje wywołała też internetowa dyskusja autora z przedstawicielami muzeum.

Komisarz Eryk Deryło

Książki o komisarzu Deryło pisze dla Wydawnictwa Filia. Ukazują się one w serii Mroczna Strona. W 2023 r. w ręce czytelników trafił 11 tom. Max Czornyj radzi aby książki czytać chronologicznie: Grzech, Ofiara, Pokuta, Trauma, Klątwa, Zjawa, Bestia, Krew, Pacjent, Piekło, Fatum.

Wybuchowy komisarz z Lublina przyciągnął czytelników elektryzującym charakterem i ciekawą osobowością.

Max Czornyj serią Deryło zdobył serca książkoholików i stał się jednym z najpopularniejszych pisarzy w Polsce.

Max Czornyj życie prywatne

Pisarz spędził kilka lat we Włoszech, gdzie był czynnym prawnikiem. Jego pobyt zaowocował licznymi artykułami naukowymi poświęconymi włoskim przepisom.

Pisarz uwielbia dobre, najlepiej włoskie wina, kolekcjonuje też antyki i zegarki. Pasjonuje go zabytkowa broń, bardzo chętnie gra też w szachy.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 6

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła