1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Ralph Kamiński życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Ralpha Kamińskiego

Ralph Kamiński, a właściwie Rafał Kamiński, jest polskim piosenkarzem. Urodził się 8 listopada 1990 roku w Jaśle.

Wykształcenie

Ukończył wokalistykę na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Był również na rocznym stypendium na Muzycznym Uniwersytecie Codarts w Rotterdamie.

Kariera

Już jako 11-letni chłopiec wiedział, że swoje życie chce związać z muzyką. Rozpoczął naukę śpiewu, a następnie uczęszczał do szkoły muzycznej, gdzie zaczął uczyć się gry na skrzypcach. Swój debiut telewizyjny zaliczył 11 lat temu w programie Szansa na sukces z udziałem zespołu Perfect. Dwa lata później wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Carpathia 2011, gdzie zgarnął nagrodę Granx Prix. W 2012 roku wziął udział w przesłuchaniach do muzycznego talent show, X Factor, gdzie odpadł jednak na etapie tzw. „bootcampu”. Obecnie Kamiński współtworzy zespół My Best Band In The World. Swój pierwszy album, Morze, wydał w 2016 roku, a zapowiadały go utwory Podobno i Zawsze. Dzięki świetnemu odbiorowi płyty przez krytyków i fanów, Ralph bardzo szybko stał się rozpoznawalny na rynku muzycznym. W 2017 wystąpił na Open’er Festival, a rok później, na Orange Warsaw Festival. W 2019 roku wystąpił na Pol’and’Rock Festival, i jeszcze samego roku wydał singiel Czy Ty słyszysz mnie?, który nagrał z Darią Zawiałow. Druga płyta artysty, Młodość, ukazała się w listopadzie 2019 roku i ugruntowała jego pozycję na rynku, plasując go w czołówce najbardziej znanych i najchętniej słuchanych muzyków niezależnych młodego pokolenia. W 2020 roku otrzymał aż dwie nominacje do Fryderyków, w kategoriach „Producent Muzyczny Roku” i „Album Roku Alternatywa”.

Inne przedsięwzięcia

Kamiński nie tylko śpiewa, ale też reżyseruje własne teledyski. Wraz z Arturem Rawiczem prowadzi podcast Dwa światy, w którym rozmawia ze znanymi artystami o tworzeniu i spełnianiu marzeń.

Wizerunek

Nieodłącznym elementem występów piosenkarza jest jego niecodzienny wizerunek, o który bardzo dba. Gdy zaczynał karierę miał krótkie włosy oraz okulary. Obecnie pojawia się na scenie w długich blond włosach, stawia na charakterystyczne i odważne kreacje.

Życie prywatne

Ralph należy do grona artystów, którzy strzegą swojego życia osobistego, dlatego nie wiadomo nic na temat jego życia osobistego i związków. Aktywnie prowadzi swój oficjalny profil na Instagramie, na którym dzieli się z fanami zdjęciami z tras koncertowych, podróży i życia zawodowego. Kuzynem artysty jest piosenkarz, Michał Szpak.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

78 − 71 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Ralf Lotys.