1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Ivan Komarenko życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie lepszym piosenkarzem?

Życiorys i biografia Ivana Komarenko

Ivan Komarenko jest polsko-rosyjski piosenkarzem i celebrytą. Urodził się 12 kwietnia 1976 roku w niżnieilimskim rejonie obwodu irkuckiego.

Wykształcenie

Studiował na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, lecz nie ukończył nauki.

Kariera

Pasję do muzyki przejawiał już jako nastolatek - wtedy też występował z zespołem Metronom. W 2002 roku został wokalistą zespołu Ivan i Delfin i niedługo potem zajął 2. miejsce w konkursie „Drzwi do kariery” organizowanym przez Michała Wiśniewskiego w ramach programu Jestem jaki jestem. W 2004 roku zespół wydał utwór Jej czarne oczy, który przez wielu został okrzyknięty przebojem lata. W tym czasie grupa wydała też debiutancki album zatytułowany po prostu Ivan i Delfin. Ivan zyskał ogromną popularność i rozgłos, czego efektem był angaż do telenoweli M jak miłość, gdzie przez rok wcielał się w rolę Saszy.

W 2005 roku wraz z zespołem reprezentował Polskę w 50. konkursie Piosenki Eurowizji w Kijowie, wykonując piosenkę Czarna dziewczyna. Rok później na rynku ukazał się drugi krążek grupy zatytułowany Dwa żywioły. W 2007 roku Komarenko postanowił odejść z formacji i rozpocząć karierę solową. Dwa lata później wystąpił na XLVI Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W roku 2010 wydał swoją pierwszą solową płytę zatytułowaną Tango Saute. Na drugi krążek, Sens życia, fani musieli czekać aż 4 lata. Było to ostatnie studyjne wydawnictwo wokalisty. Od tamtego czasu nagrał kilka piosenek, które jednak nie odniosły sukcesu na rynku muzycznym. W 2016 roku nagrał piosenkę That’s What Papa Said, która powstała z udziałem dzieci z RPA. Utwór dedykował Janowi Pawłowi II i wykonał go podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Z czasem Ivan Komarenko zniknął z show-biznesu.

Inne działalności

W 2007 roku wziął udział w piątej edycji Tańca z gwiazdami, gdzie partnerowała mu Blanka Winiarska. Wspólnie zajęli drugie miejsce w ostatecznej klasyfikacji show. Trzy lata później zwyciężył w 1. edycji programu Just the Two of Us. Tylko nas dwoje.

Kontrowersje

Na łama pism i portali plotkarskich powrócił za sprawą kontrowersyjnych wypowiedzi na temat epidemii COVID-19 oraz działań polskiego rządu podejmowanych podczas kryzysu koronawirusowego. W 2020 roku publicznie zadeklarował się jako przeciwnik obowiązkowych szczepień i koronasceptyk. Deklaruje się jako sojusznik Konfederacji.

Życie prywatne

W 2009 zrzekł się rosyjskiego obywatelstwa, a rok później uzyskał obywatelstwo polskie. Nie wiadomo, czy serce piosenkarza jest obecnie zajęte, bo od początku kariery bardzo chroni swoje życie prywatne. Wielokrotnie spekulowano, że Komarenko jest gejem, ale ten za każdym razem zaprzeczał tym doniesieniom.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + 4 =

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Jarosław Roland Kruk