1854 życiorysów w bazie
codziennie nowe aktualizacje

Ida Nowakowska życiorys

   Twoim zdaniem...

Kto jest według Ciebie ciekawszym celebrytą?

Życiorys i biografia Idy Nowakowskiej

Ida Nowakowska jest polską tancerką, prezenterką i osobowością medialną. Urodziła się 7 grudnia 1990 roku w Warszawie.

Rodzina

Jest córką pisarza Marka Nowakowskiego i Joanny Marii Żamojdo – siostrzenicy malarza Jana Lebensteina.

Wykształcenie

Ukończyła Ogólnokształcącą Szkolę Baletową im. R. Turczynowicza w Warszawie. W 2014 roku ukończyła kierunek aktorstwa na Wydziale Teatru, Filmu i Telewizji na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, równolegle studiowała też na uczelnianym Wydziale Nauk Politycznych ze specjalizacją w relacjach międzynarodowych.

Kariera

Po ukończeniu szkoły tanecznej została aktorką i tancerką warszawskiego teatru Studio Buffo Janusza Józefowicza. Tancerka występowała na jego deskach między innymi w tak znanych musicalach jak Metro czy Romeo i Julia. Próbowała swoich sił także za granicą, gdzie udało jej się dostać do obsady La Bayadere w prestiżowym Metropolitan Opera w Nowym Jorku oraz zagrać główną rolę w musicalu Reel to Real w Lincoln Center. Wystąpiła także u boku Stevena Seagala w filmie Out of Reach. Po powrocie do ojczyzny zaczęła współpracę z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie występowała w takich musicalach jak Upiór w operze, Piotruś Pan czy Taniec wampirów. Swoją karierę telewizyjną rozpoczęła w 2007 roku, występując w tanecznym talent show You Can Dance – Po prostu tańcz, w którym zajęła ostatecznie 9. miejsce. Już rok później rozpoczęła swoją karierę jako prezenterka telewizyjna, prowadząc program Przymierzalnia. Do telewizji powróciła w 2018 roku Nowakowska wraz z Marceliną Zawadzką prowadziła program kulinarny Bake Off Junior, co zapoczątkowało jej karierę w Telewizji Polskiej. Już rok później otrzymała szansę współprowadzenia programu śniadaniowego Pytanie na śniadanie w TVP2, a następnie programu rozrywkowego The Voice Kids. W tym samym roku została także jurorką programu tanecznego Dance Dance Dance, w którym znane pary rywalizowały, prezentując choreografie z najbardziej znanych teledysków, filmów tanecznych i musicali. W 2020 roku została prowadzącą programu Ameryka da się lubić, lecz niestety napięta sytuacja w Stanach Zjednoczonych związana ze śmiercią George’a Floyda i wydarzeniami z nią związanymi spowodowała, że program wypadł z ramówki TVP i nie będzie obecnie emitowany. Również w 2020 roku Nowakowska przestała prowadzić Pytanie na śniadanie, a na jej miejsce zatrudniono Katarzynę Cichopek.

Kontrowersje

Prezenterka, mimo krótkiej kariery telewizyjnej, od jakiegoś czasu wzbudza sporo kontrowersji. W programie Dance, Dance, Dance Ida dała się poznać jako wyjątkowo surowa jurorka, często wzbudzając niezadowolenie zarówno uczestników, jak i widzów. W reakcji na jej zachowanie i komentarze w internecie pojawiły się nawet głosy, że zachowanie tancerki zakrawa o mobbing. Prezenterka ma na swoim koncie już poważną wpadkę. Podczas emisji programu Pytanie na śniadanie tematem omawianym przez prowadzących i gości było zażywanie leków antydepresyjnych. Podczas próby połączenia się przez wideo chat z psychiatrą prof. Marią Załuską prowadzący napotkali problemy techniczne, na co Łukasz Nowicki zareagował, mówiąc: „Bo za chwileczkę będę miał depresję i lęki z powodu pani, no błagam”. Współprowadzący zachęcał również do tego, aby osoby z depresją oglądały poranny program TVP i uprawiały sport, aby wyzdrowieć. Nowakowska również zabrała głos w tej sprawie. – „To prawda. Głowa do góry. Można też jeść i chrupać”. Zachowanie prowadzących, którzy wykazali się wyjątkową ignorancją i brakiem empatii wywołało oburzenie widzów i internautów. W internecie pojawiły się głosy widzów domagających się przeprosin za nieprofesjonalne zachowanie gospodarzy programu. Wybuch afery spowodował, że Łukasz Nowicki pod wpływem pojawiających się komentarzy postanowił przeprosić. Sama Nowakowska poproszona o komentarz w tej sprawie przyznała, że nie miała złych intencji, a żarty były elementem działań mających na celu poprawienie widzom humoru. Kolejną wpadkę Nowakowska zaliczyła niedługo potem. Goszcząc w programie kobiety, które opowiadały o wyglądzie po ciąży i połogu prezenterka przytoczyła wypowiedź jednej z zaproszonych matek. Nowakowska miała przeczytać fragment jej tekstu. Okazało się, że prowadząca program się pomyliła i to nie goszcząca w programie kobieta napisała tę notatkę.

Życie prywatne

Ida rzadko mówi o swoim życiu prywatnym. Mężem tancerki jest Jacek Herdon. Para pobrała się w 2015 roku w Los Angeles. Nowakowska swojego męża podczas studiów na Uniwersytecie Kalifornijskim, gdzie razem studiowali aktorstwo. Gwiazda bardzo rzadko umieszcza w mediach społecznościowych wspólne zdjęcia.

Skomentuj / dodaj informacje o osobie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

86 − = 83

Komentarze

Podobne biografie i życiorysy

Źródła

Zdjęcie pochodzi z portalu: https://commons.wikimedia.org/ wykorzystane na podstawie licencji CC BY-SA 3.0; autor zdjęcia: Fryta 73.